Obľúbené (0)
Píšte, volajte, radi Vám poradíme! obchod@glamonde.sk 0944 155 546 Po - Pi 9:00-17:00
Rady a tipy
O obliečkach vieme všetko

Nežartujeme! O obliečkach vieme naozaj všetko, pretože sa ich výrobe venujeme už pekných pár rokov. Vyhnite sa chybám a nákupom typu "pokus omyl" a vyberajte posteľné obliečky s vedomosťami, o ktoré sa s vami v našom magazíne s radosťou podelíme.

Glamonde obliečky

Obliečky od skutočného českého výrobcu

V našom seriáli "O obliečkach vieme všetko" ste sa už veľa zaujímavostí dozvedeli o bavlnenom Premium-Saténe, egyptskej bavlne a pojem česaná bavlna vám tiež nie je cudzí. Všetky články sa však točili predovšetkým okolo materiálu a je načase, aby sme vám prezradili niečo aj o samotnej výrobe obliečok.

Predúpravy

Naším cieľom je vyrábať dokonale hebké obliečky s dlhou životnosťou. Obliečky vyrábame z veľmi kvalitnej dlhovláknitej bavlny. Bavlnená tkanina sa najprv nachádza v reznom stave, takže v predpríprave je potreba zušľachtiť jej vlastnosti a pripraviť ju na tlač. Zo zákazníckeho pohľadu sú najdôležitejšie tieto prvotné výrobné procesy:


Opálenie - na reznom materiáli obojstranne opaľujeme prebytočné jemné chĺpky, obliečky sa vám takto nebudú v budúcnosti žmolkovať.

Mercerácia - materiál prechádza špeciálnou kúpeľou, v ktorej sa pôvodne ploché bavlnené vlákna zaguľatia a znásobia svoje skvelé vlastnosti. Už tu materiál získava svoj špecifický lesk.

Sanforizácia - v tejto operácii materiál predvyzrážame, aby sa vám doma po vypraní obliečky nezrazili.

Bielenie - ide o poslednú fázu pred tlačou. Naša firma sa môže pochváliť tým, že biele obliečky sú skutočne snehovo biele.

 

Digitálna tlač, brána do sveta fantázie

Vďaka digitálnej tlače fantázia našich návrhárov a zákazníkov nemá hranice. Neexistuje motív a kompozícia, ktorú by sme nedokázali natlačiť. A je to práve digitálna tlač, vďaka ktorej môžeme mať tak širokú kolekciu, a dokonca sme schopní vyrobiť vám obliečky z vlastných fotiek. Fakt, že vieme natlačiť akékoľvek rozmery, sú už len príjemným bonusom navyše.

digitální tiskárna

Finálne úpravy

Úlohou finálnych úprav je ustálenie farieb, nanesenie nežehlivej úpravy, dosiahnutie vysokej hebkosti a decentného lesku. Tieto úlohy sú zaistené nasledovným výrobnými procesmi:

Parenie - počas parenia dochádza k rozjasneniu farieb a fixácii farieb, aby vám obliečky pri praní nepúšťali.

Pranie - v nekonečne dlhej priemyselnej práčke dôjde k zjemneniu materiálu a naneseniu nežehlivej úpravy.

Horúci kalander - táto záverečná materiálová operácia dodáva našim obliečkam ich charakteristický decentný lesk.

 

Šitie

Proces výroby obliečok zakončujeme v našej moderne vybavenej šijacej dielni. Materiál nastriháme a zošijeme. Počas šitia, obliečky opatríme praktickým zipsovým uzáverom. Obliečky skontrolujeme a úhľadne ich zabalíme do luxusných prebalov a darčekových krabičiek.

foto z výroby povlečení dárková krabička Glamonde

Automatizácia výroby

Ako vidíte, výroba obliečok je pomerne zdĺhavý a náročný proces. Aby sme držali krok s dobou a nenechali zákazníkov neúmerne dlho čakať, celý výrobný proces je riadený šikovným programom. Počítač stráži úroveň zásob, ich minimálnu hodnotu a my tak v každej chvíli vieme, v akej výrobnej fáze sa konkrétny vzor nachádza.

Posledný mohykán

Výroba obliečok nás baví, je to náš život, je to naša obživa. Na trhu narazíte na veľa značiek, ale iba o Glamonde sa dá povedať, že je skutočným a jediným výrobcom luxusných obliečok z bavlneného Premium-Saténu.

Ďalší kapitoly