Obľúbené (0)
Píšte, volajte, radi Vám poradíme! obchod@glamonde.sk 0944 155 546 Po - Pi 9:00-17:00
Rady a tipy
O obliečkach vieme všetko

Nežartujeme! O obliečkach vieme naozaj všetko, pretože sa ich výrobe venujeme už pekných pár rokov. Vyhnite sa chybám a nákupom typu "pokus omyl" a vyberajte posteľné obliečky s vedomosťami, o ktoré sa s vami v našom magazíne s radosťou podelíme.

Glamonde obliečky

Najjemnejšie saténové obliečky

Vyberte si tie správne skôr, než zima zaklope na vaše dvere!

Či už ste saténové obliečky niekedy vlastnili  alebo nie, existuje o nich vžitá predstava, že sú kĺzavé, chladivé a elektrizujú. Čo je na týchto tvrdeniach pravdivé a čo je len mýtus? Nahliadnite s nami za oponu textilného priemyslu a ujasnite si, v akom materiály si prajete zaspávať.

Čo sa skrýva pod pojmom satén?

Satén je všeobecný názov tkaniny utkanej v atlasovej väzbe. To znamená, že saténové obliečky môžu byť utkané z rôznych materiálov, čo je presne pôvodom všetkých nedorozumení. Saténové obliečky z najkvalitnejších bavlnených priadzí nemajú také vlastnosti ako saténové obliečky z polyesteru, tzn. z umelých vlákien.

Ako rozoznáte saténové obliečky z polyesteru?

Prvým ukazovateľom toho, že ide o obliečky z umelých vlákien, by mala byť nižšia cena, ale ani na to sa dnes už nemôžeme spoľahnúť. Stále sa nájdu predajcovia, ktorí prezentujú polyesterové obliečky ako luxusný výrobok a predávajú ich pomerne draho. Ďalšími ukazovateľmi sú už spomínané atribúty, obliečky kĺžu, chladia, elektrizujú, zatrhávajú sa, často mávajú vysoký lesk a navyše sú nepriedušné. Na etiketách takýchto obliečok o bavlne nenájdete ani zmienku!

Objavte obliečky z bavlneného saténu

Bavlnený satén okrem názvu nemá s tým polyesterovým nič spoločného. Je veľmi obľúbený práve kvôli svojej kvalite. Pri použití najjemnejších bavlnených priadzí vznikajú hebké posteľné obliečky s vysokou pevnosťou, dlhou životnosťou, dokonalou priedušnosťou a luxusným vzhľadom.  

Vzhľadom k vyššej obstarávacej cene vám odporúčame pozorne sledovať etikety. V ideálnom prípade by obliečky mali byť utkané z dlhovláknitej egyptskej bavlny, ktorá je považovaná za najkvalitnejšiu na svete. Určite uprednostnite obliečky s nežehlivou úpravou, zipsovým uzáverom a nepodceňte ani kvalitu spracovania.

Glamonde: Spálňa plná pohody

Na trhu nájdete mnoho predajcov saténových obliečok, ale ani jedného výrobcu. Pokiaľ túžite po komforte, kráse a kvalite, tak saďte na českú značku Glamonde. Vďaka našej rozmanitej ponuke obliečok dokonale doladíte každú spálňu.

Ďalší kapitoly