Obľúbené (0)
Píšte, volajte, radi Vám poradíme! obchod@glamonde.sk 0944 155 546 Po - Pi 9:00-17:00
Rady a tipy
O obliečkach vieme všetko

Nežartujeme! O obliečkach vieme naozaj všetko, pretože sa ich výrobe venujeme už pekných pár rokov. Vyhnite sa chybám a nákupom typu "pokus omyl" a vyberajte posteľné obliečky s vedomosťami, o ktoré sa s vami v našom magazíne s radosťou podelíme.

Glamonde obliečky

Obliečky bavlna DeLuxe

Obliečky Bavlna DeLuxe sú vyrobené zo 100% bavlny a sú utkané v jednoduchej plátnovej väzbe. Bola to práve naša firma, ktorá v minulosti začala používať prívlastok DeLuxe, aby sme naše kvalitné obliečky odlíšili od lacnejších výrobkov konkurencie.

Pod bavlnenými obliečkami si zákazníci väčšinou predstavujú práve lacné výrobky v plátnovej väzbe, ale nie je bavlna ako bavlna. Kvalita použitej priadze a rôzne výrobné úpravy majú veľký vplyv na cenu výsledného produktu.

Prečo sme prestali obliečky Bavlna DeLuxe vyrábať?

Ako je u nás dobrým zvykom, chceme vyrábať len to najlepšie. Už v samotnom základe digitálnej tlače musíme používať kvalitnú česanú bavlnu. Pri úprave plátna sme používali úplne rovnaké výrobné postupy ako pri bavlnených saténoch, takže sa koncová cena bavlnených obliečok priblížila cene bavlnených saténov a nedávalo zmysel vo výrobe pokračovať.

Zákazníci, ktorí túžia po kvalitnom bavlnenom výrobku totiž radšej siahnu po špičkových obliečkach z bavlneného Premium-Saténu. Vyššia obstarávacia cena sa mnohonásobne vráti v životnosti. Rozdiel v životnosti našich obliečok a obliečok z reťazcov sa ráta na dekády.

Kvalitná bavlnená priadza má svoju cenu

Ak napriek tomu máte túžbu kupovať bavlnené obliečky z obyčajného plátna, tak si okrem ceny všímajte aspoň hustotu tkania. Priesvitné obliečky z reťazcov s najvyššou pravdepodobnosťou dlho nevydržia.

Ďalší kapitoly