Obľúbené (0)
Píšte, volajte, radi Vám poradíme! obchod@glamonde.sk 0944 155 546 Po - Pi 9:00-17:00
Rady a tipy
O obliečkach vieme všetko

Nežartujeme! O obliečkach vieme naozaj všetko, pretože sa ich výrobe venujeme už pekných pár rokov. Vyhnite sa chybám a nákupom typu "pokus omyl" a vyberajte posteľné obliečky s vedomosťami, o ktoré sa s vami v našom magazíne s radosťou podelíme.

Farby

Akú farbu obliečok zvoliť, aby ladila so zariadením spálne?

Veľkú úlohu hrajú najmä farebné kombinácie jednak jednotlivých stien, tak nábytku v miestnosti aj doplnkov, ktoré by mali byť neodmysliteľnou súčasťou každého interiéru. A práve na doplnky - konkrétne na vhodnú farbu obliečok, budú zamerané tieto riadky.

Akú farbu zvoliť do spálne?

Či sa nám to páči alebo nie aj v oblasti bytových trendov platia určité pravidlá, ktoré by sme mali pri zariaďovaní bytu, domu a jednotlivých miestností rešpektovať. S farbami v interiéri môžeme zaujímavo čarovať, ale pri nesprávne zvolenej farebnej kombinácii môžeme celkový dojem úplne pokaziť. V zásade by v miestnosti mali dominovať dve základné farby a jedna či dve farby doplnkové.

Ideálne farebné kombinácie          

Spálňu môžeme zariadiť buď v tonálnej farebnej kombinácii, kedy pracujeme s rôznymi odtieňmi jednej farby, alebo v harmonickej farebnej kombinácii, pre ktorej vytvorenie použijeme jednu dominantnú farbu a ďalšie farby nachádzajúce sa na farebnej palete v bezprostrednej blízkosti zvolenej dominantnej farby. Tí, ktorí radi experimentujú, môžu zvoliť kontrastné kombinácie farieb, pre ktoré sú typické farby ležiace na farebnej palete priamo oproti sebe. Posledná spomínaná kombinácia je však trochu výraznejšia a nemusí teda sadnúť každému.

Farba obliečok ako čerešnička na torte

Výber farby obliečok by mal odrážať celkový štýl a spôsob zariadenia vašej spálne. V prípade, že ste spálňu zariadili v teplých farbách, potom voľte obliečky žlté, oranžové, ružové, červené alebo červenofialové. V prípade studenej farebnej kombinácie zvoľte obliečky modré, zelené, tyrkysové alebo modrofialové. Farba obliečok by všeobecne mala podčiarknuť celkový dojem ktorý z danej miestnosti máte, a preto by mala byť onou pomyselnou čerešničkou na torte.

Pozor na agresívne farby

Aby ste sa vo svojej spálni cítili naozaj dobre, venujte farbám dostatočnú pozornosť. Radšej sa vyhnite agresívnym farebným kombináciám alebo príliš tmavým odtieňom. Trebárs taká červená farba - napriek tomu, že je farbou lásky a vášne, pri zaspávaní vás môže rušiť a rozptyľovať. Preto farebné usporiadanie a zariadenie spálne v žiadnom prípade nepodceňujte.

Ďalší kapitoly