Obľúbené (0)
Píšte, volajte, radi Vám poradíme! obchod@glamonde.sk 0944 155 546 Po - Pi 9:00-17:00

Bavlnené obliečky

Ak hľadáte bavlnené obliečky najvyššej kvality, u nás ste na správnom mieste. V Glamonde sa špecializujeme na výrobu luxusných obliečok z dlhovláknitej egyptskej bavlny. O egyptskej bavlne ste zatiaľ počuli iba v amerických filmoch, alebo ju vôbec nepoznáte? Pravdou je, že obliečky z tohto špičkového materiálu sú dostupné aj zákazníkom na Slovensku. Presuňte sa kliknutím na odkaz bavlnené obliečky na koniec tejto stránky, kde sa o našich obliečkach zo 100% bavlny dozviete zaujímavé informácie. A teraz si už v kľude prezrite tie najkrajšie vzory z každej kategórie.

 

ZobraziŤ celÚ kolekciU

 

Elegantné obliečky

ZOBRAZIŤ CELÚ KOLEKCIU ELEGANTNÝCH OBLIEČOK

 

Kvietkované obliečky

ZOBRAZIŤ CELÚ KOLEKCIU KVIETKOVANÝCH OBLIEČOK

 

Moderné obliečky

ZOBRAZIŤ CELÚ KOLEKCIU MODERNÝCH OBLIEČOK

 

Jednofarebné obliečky

ZOBRAZIŤ CELÚ KOLEKCIU JEDNOFAREBNÝCH OBLIEČOK

 

Obliečky pre mládež

ZOBRAZIŤ CELÚ KOLEKCIU OBLIEČOK PRE MLÁDEŽ

 

Detské obliečky

ZOBRAZIŤ CELÚ KOLEKCIU DETSKÝCH OBLIEČOK

 

3D obliečky

ZOBRAZIŤ CELÚ KOLEKCIU 3D OBLIEČOK

 

Bavlna

Bavlnu zrejme poznali už starí Egypťania v období 12.000 rokov p.n.l. a preukázateľne ju ľudia pestujú a vyrábajú z nej priadze najmenej 7.000 rokov. Fragmenty starovekých bavlnených látok boli objavené v mnohých kultúrach po celom svete. Bavlnu tak možno vnímať ako prvé prírodné rastlinné vlákno, ktoré si ľudia obľúbili pre svoju jemnosť. Mimochodom vedeli ste, že slovo bavlna (anglicky "cotton") je odvodené od arabského slova "Qutun" alebo "kutun" a jeho význam je jemná textília?

 

Bavlna, dĺžka vlákna a definícia luxusu

Existuje viac ako 40 druhov bavlny, ale nie každý druh je vhodný na výrobu luxusných obliečok. Skôr než sa pustíme do popisu jednotlivých druhov bavlny, mali by sme si najprv definovať slovo luxus, pretože v našich končinách je značne precenené. Za luxusné obliečky je z materiálového hľadiska možné označiť také obliečky, ktoré sú vyrobené z prírodných materiálov vysokej pevnosti a jemnosti dosahujúcej dlhú životnosť. Bavlnené obliečky tieto parametre spĺňajú.

Jemnosť bavlny sa meria v jednotkách tex, podľa ktorých sa bavlnené vlákna rozdeľujú takto:

Dlhovláknitá bavlna (10 tex) - používa sa na výrobu luxusných saténových obliečok.

Strednevláknitá bavlna (15 tex) - vyrábajú sa z nej štandardné saténové alebo perkálové obliečky.

Krátkovláknitá bavlna (20 tex) - vhodná na obyčajné plátnové, krepové alebo flanelové obliečky.

Všeobecne platí, že čím je bavlnené vlákno dlhšie, tým je jemnejšie a tým má nižšie tex číslo. Pre úplnosť dodajme, že jednotka tex uvádza hmotnosť jedného 1.000 m dlhého vlákna. V prípade obliečok z dlhovláknitej bavlny, jedno 1.000 m dlhé vlákno váži iba 10 gramov.

S jemnosťou vlákna je tiež spojená hustota materiálu. Naše obliečky z dlhovláknitej bavlny majú hustotu 300 nití na palec štvorcový, oproti štandardným saténovým obliečkam s hustotou 200 nití na palec. O lacných obliečkach sa ani nebudeme zmieňovať, hypermarketovú kvalitu si vie každý predstaviť. Výrobcovia obliečok tieto údaje neradi prezrádzajú a radšej zahmlievajú. Nehovoriac o hmotnosti. Zákazníka sa snažia oklamať tým, že deklarujú nízku hmotnosť, ale "zabudnú" spomenúť, že použili hrubé priadze s riedkou hustotou tkania.

Luxusné bavlnené obliečky sa vyrábajú z dlhovláknitej bavlny s jemnosťou 10 tex (a menej), táto bavlna je niekedy tiež označovaná ako egyptská bavlna alebo Pima bavlna.

 

Bavlna a tkáčska väzba

Slovko satén tu už niekoľkokrát zaznelo. Zákazníci, ktorí obliečky z bavlneného saténu poznajú, iné už nekupujú. Ostatných v rýchlosti poučíme o tom, že satén je iba označenie tkáčskej väzby, nie materiálu. Viac informácií nájdete na našej samostatnej stránke o saténových obliečkach. So saténom sa môžeme stretnúť z bavlny, polyesteru či kombináciou oboch materiálov. Bavlnené saténové obliečky sú veľmi hebké na dotyk a v porovnaní s obyčajnými bavlnenými obliečkami sú neporovnateľne jemnejšie.

 

Bavlnené obliečky českej výroby

Obliečky vyrábame v Českej republike, konkrétne v Strážniciach, čo je malé mesto na južnej Morave s dlhou textilnou tradíciou. Obliečky tlačíme digitálne, výhradne zo 100% bavlny, umelé materiály nespracovávame. Bavlnená metráž prechádza pred tlačou mercerizáciou. Mercerovaním sa ploché bavlnené vlákna zaguľatia, obliečky takto znásobia svoje už tak skvelé vlastnosti. Okrem toho, že materiál je hebký, je i priedušný a absorbuje pot, takže bavlnené obliečky sú zo zdravotného hľadiska vhodné aj pre alergikov.

Počas tlače na obliečky nanášame nežehlivú úpravu, takže ich údržba je veľmi jednoduchá. Obliečky šijeme so zipsom, čo je oveľa praktickejšie riešenie ako obliečky s gombíkmi. Výhodou nákupu obliečok u výrobcu je skutočnosť, že vám radi vyrobíme obliečky na mieru. Objednávať môžete ako obliečky na jednolôžko, tak aj obliečky na manželskú posteľ alebo dokonca francúzske obliečky, a to všetko v štandardných rozmeroch aj úpravách na zákazku.

Naša kolekcia bavlnených obliečok je pomerne široká. Vyrábame kvetinové obliečky, aj moderné obliečky s geometrickými vzormi a na svoje si u nás prídu aj zákazníci hľadajúci obliečky pre mladých či bavlnené detské obliečky. Ďalej u nás nájdete aj luxusné jednofarebné obliečky, z ktorých šijeme čipkované obliečky a obliečky s výšivkou. Ak by ste si napriek tomu z našej ponuky nedokázali vybrať, na obliečky vám radi natlačíme vaše fotky alebo pripravíme 3d posteľné obliečky podľa vašej fantázie.