Obľúbené (0)
Píšte, volajte, radi Vám poradíme! obchod@glamonde.sk 0944 155 546 Po - Pi 9:00-17:00
Rady a tipy
O obliečkach vieme všetko

Nežartujeme! O obliečkach vieme naozaj všetko, pretože sa ich výrobe venujeme už pekných pár rokov. Vyhnite sa chybám a nákupom typu "pokus omyl" a vyberajte posteľné obliečky s vedomosťami, o ktoré sa s vami v našom magazíne s radosťou podelíme.

Farby

Inšpirácie, ako vymaľovať spálňu, aby farba sedela k obliečkam a pôsobila dobre

Akú farbu zvoliť do spálne

Neexistuje jednoduchšia a zároveň pravdivejšia a hodnotnejšia rada, než aby sme si farby, ktoré nás obklopujú vyberali podľa svojho vkusu a podľa svojich preferencií. Jednou vecou je, či sa naša obľúbená farba do spálne hodí, druhou vecou je, či nám sedí ako k osobnosti napríklad podľa znamenia zverokruhu. Záležitosťou úplne odlišnou môže byť to, aká farba sa nám páči, akú máme naozaj radi a akú by sme v spálni chceli mať. Ak nemáme problémy so spánkom, pokojne môžeme mať celú spálňu ladenú do fialova. Ak sme veselí a chmáry si na nás len tak neprídu, ale máme radi čiernu, prečo by sme si ju nedopriali?

S farebnými kombináciami si nelámte hlavu, vyberte si svoju obľúbenú

Rovnakým pravidlom by sme sa mali riadiť aj vtedy, ak rozmýšľame nad kombináciou niekoľkých farieb v spálni. Máme radi čiernu a bielu? Tak sem s nimi. Alebo radšej modrú a zelenú? Žiadny problém. Kombinácia farieb, vďaka ktorým sa budete radi vracať domov, môže byť akákoľvek!

Z tých obligátnych, a napriek tomu stále obľúbených môžeme menovať okrem spomínanej čiernobielej napríklad červenočiernu alebo obľúbenú ružovočiernu kombináciu. Čierna farba sa dá všeobecne kombinovať s akoukoľvek svetlejšiou. A to už je nejakých možností. Podobne je to aj s bielou farbou - skombinujte ju s akoukoľvek tmavšou farbou a nikdy nemôžete šliapnuť vedľa.

Ako zladiť farby stien s obliečkami

Ak uvažujete o tom, že zladíte spálňu ako celok, odporučili by sme vám začať s výberom kvalitnej posteľnej bielizne vo vašich obľúbených farbách, a to napríklad dvoch kusov, ktoré budete striedať. Obliečky v našej ponuke sú veľmi kvalitné a odolné, budú vám teda dlho slúžiť. Preto by ste jeho dizajn nemali podceniť.

Pre lepšiu predstavu - môžeme si teda vybrať napríklad 2 vzory a farebné kombinácie obliečok - hnedobielu, akú ponúkame napríklad v prevedení Floriana, a krémovú, ktorú u nás najdete pod názvom Sole. Pri výmaľbe by sme mali teda počítať s tým, že veľkú plochu budú zaberať obliečky, ktorej bude vládnuť hnedá, oranžová a žltá, v malom množstve sa objaví biela. Steny by v tomto prípade mohli byť iba oranžové, len žlté alebo by mohli poskytnúť perfektný priestor pre kombináciu žltej s hnedou alebo oranžovej s hnedou.

Po tomto modelovom príklade už pravdepodobne viete, ako s farbami vo svojej spálni naložiť. Riaďte sa vždy svojím citom, svojimi preferenciami jednotlivých farieb a tým, ako sa bude do spálne kombinácie aj výmaľba hodiť. V tmavých miestnostiach voľte skôr svetlé farby, vo svetlejších si môžete dovoliť experimentovať s tmavšou výmaľbou aj tmavšou posteľnou bielizňou. Do tmavších miestností sa môžu viac hodiť obliečky s geometrickými vzormi, a do svetlejších sú to vzory kvietkované. Nakoniec záleží len a len na vás.

Nebojte sa premeniť svoju spálňu na luxusne vyzerajúce miesto lákajúce k sladkému ničnerobeniu. S nami to pôjde ako mávnutím čarovného prútika!

Ďalší kapitoly