Obľúbené (0)
Píšte, volajte, radi Vám poradíme! obchod@glamonde.sk 0944 155 546 Po - Pi 9:00-17:00

Saténové obliečky

V našom e-shope nájdete rozsiahlu kolekciu saténových obliečok, ktorá obsahuje vyše 200 vzorov a preto ju na tomto mieste prezentujeme len formou šiestich najpredávanejších vzorov z každej kategórie. Podrobný výpis všetkých vzorov nájdete na stránke s názvom luxusné obliečky. A to nie je zďaleka všetko, vďaka digitálnej tlače sme schopní na obliečky natlačiť vaše vlastné fotky s akýmikoľvek motívmi. Saténové obliečky tlačíme na dlhovláknitú egyptskú bavlnu, takže sú na dotyk neuveriteľne hebké. Znalcom nemusíme obliečky z bavlneného saténu predstavovať, kto ich raz vyskúša, ten už iné nechce. Zákazníci, ktorí sa so saténovým obliečkami ešte nestretli, o jeho skvelých vlastnostiach sa môžu dozvedieť všetko podstatné kliknutím na odkaz saténové obliečky, ktorý vás presunie na koniec tejto stránky.

 

ZobraziŤ celÚ kolekciU

 

Elegantné obliečky

ZOBRAZIŤ CELÚ KOLEKCIU ELEGANTNÝCH OBLIEČOK

 

Kvietkované obliečky

ZOBRAZIŤ CELÚ KOLEKCIU KVIETKOVANÝCH OBLIEČOK

 

Moderné obliečky

ZOBRAZIŤ CELÚ KOLEKCIU MODERNÝCH OBLIEČOK

 

Jednofarebné obliečky

ZOBRAZIŤ CELÚ KOLEKCIU JEDNOFAREBNÝCH OBLIEČOK

 

Obliečky pre mládež

ZOBRAZIŤ CELÚ KOLEKCIU OBLIEČOK PRE MLÁDEŽ

 

Detské obliečky

ZOBRAZIŤ CELÚ KOLEKCIU DETSKÝCH OBLIEČOK

 

3D obliečky

ZOBRAZIŤ CELÚ KOLEKCIU 3D OBLIEČOK

 

Saténové obliečky

Možno si kladiete otázku, čo je vlastne satén? Nie je to náhodou ten lesklý a kĺzavý materiál, z ktorého sa vyrábajú napríklad nočné košieľky? Nie, nie je. Satén je len ľudové označenie pre tkáčsku väzbu, presný názov tejto väzby znie atlasová väzba. Látky použité na výrobu obliečok môžu byť z prírodných materiálov (bavlna, ľan, hodváb, bambus) alebo umelých materiálov (polyester, mikrovlákno), prípadne kombinácia oboch. V Glamonde používame na výrobu obliečok výhradne 100% bavlnu utkanú v atlasovej väzbe, a tak vznikajú obliečky z bavlneného saténu. Ak sa iný výrobca rozhodne použiť polyester ako surovinu, získa polyesterové obliečky alebo obliečky z mikrovlákna. Umelé vlákna v našej firme pri výrobe obliečok nepoužívame!

 

Nekupujte polyesterový satén

Mnoho ľudí si satén spája práve s polyesterom, takže zákazníkom je nevyhnutné význam slova saténové obliečky trpezlivo vysvetľovať. O kvalite obliečok z bavlneného saténu je najťažšie presvedčiť tých zákazníkov, ktorí si v minulosti, či už vedome alebo nevedome, kúpili obliečky z polyesteru. Polyesterové obliečky sú umelý a veľmi lesklý produkt, ktorý chladí a kĺže, na výrobu obliečok je absolútne nevhodný. Tieto vlastnosti sú možno žiaduce u nočných košieľok, nie však u obliečok. Mimochodom, vedeli ste, že sa polyesterové obliečky vyrábajú aj z recyklovaných pet fliaš?

 

Kupujte luxusné obliečky z bavlneného saténu

Obliečky z bavlneného saténu najviac vystihujú slová luxus a noblesa. Luxus spočíva v hebkosti materiálu, noblesa v jeho špecifickom decentnom lesku. Lesk je dosiahnutý horúcim kalandrovaním, čo je proces, počas ktorého materiál prechádza systémom horúcich valcov. Všimnite si, že lacné obliečky sú bez akéhokoľvek lesku. Výrobcovia lacných obliečok kalander buď nemajú, alebo na tejto výrobnej operácii šetria. Saténové obliečky môžu byť veľmi lesklé ale to neznamená, že je to polyester.  Ide len o to, že saj bavlna môže dosiahnuť vysoký lesk. V Glamonde volíme zlatú strednú cestu, chceme lesk skôr decentný a nechceme, aby obliečky kvôli prehnanému lesku pôsobili  umelo a vydávali šuštivý zvuk.

 

Nežehlivé saténové obliečky

Nežehlivá úprava je chemikália na báze živice, ktorá sa po tlači nanáša na materiál. Jej vplyvom majú bavlnené vlákna po vypraní a vešaní tendenciu  vyrovnávať sa. Nežehlivé obliečky neznamenajú, že budú absolútne nekrčivé. Nežehlivá úprava údržbu výrazne uľahčuje, a ak po praní nie ste so vzhľadom obliečok  spokojní, stačí ich zľahka prežehliť a vlákna sa opäť narovnajú.

Mierna krčivosť obliečok je normálna a je potreba s ňou počítať. S množstvom nežehlivej úpravy sa to nesmie preháňať, dokáže totiž oslabiť vlákna o 20-30%. V našej firme dodržiavame normy pevnosti, takže volíme tak hustú a pevnú tkaninu, ktorá toto oslabenie znesie a napriek tomu obliečky dosiahnú životnosť 15-20 rokov.

 

Mako satén vs. premium satén obliečky

Základnou surovinou na výrobu obliečok z bavlneného saténu je dlhovláknitá bavlna. Existuje veľa klasifikácií bavlny, ale pre nás je postačujúce jej delenie na dlhovláknitú, strednevláknitú  a krátkovláknitú. Už aj ich názov prezrádza, že sa líšia dĺžkou vlákien. Platí, že čím je vlákno dlhšie, tým je jemnejšie a kvalitnejšie.

Faktom je, že sa lacné obliečky vyrábajú z krátkovláknitej bavlny. Vyrábajú sa z nej krepové obliečky alebo napríklad flanelové obliečky, či akékoľvek obliečky, ktoré nájdete prevažne vo veľkých reťazcoch. Je zrejmé, že obliečky s nízkou cenou musia byť o niečo ochudobnené. Začína sa výberom najlacnejšej a najmenej kvalitnej bavlny a končí sa vynechaním všetkých výrobných operácií, ktoré sú vyložene nevyhnutné.

Na výrobu saténových obliečok sa najčastejšie dlhovláknitá bavlna používa. V minulosti sa pre ňu zaužíval pojem mako, ktorý si však zákazníci začali spájať prevažne s úpletom (jersey), alebo  aj s tkaninami. K tomu sa pridružili menej poctiví výrobcovia, ktorí strednevláknitú bavlnu začali rôznymi spôsobmi naťahovať a takto vyrobené obliečky vydávali  za mako satén. Ten sa svojho času ustálil na hustote 200 nití na palec štvorcový.

My sme sa rozhodli, že sa vydáme cestou bez kompromisov. Používame poctivú dlhovláknitú egyptskú bavlnu, vďaka ktorej dokážeme vyrobiť obliečky s hustotou 300 nití na palec. A keďže ide o prémiovú kvalitu, naše obliečky sme začali označovať ako premium satén. Rozhodne sme v tom neboli prví, priekopníkmi sa pred rokmi stali švajčiari, ktorí svoje obliečky z egyptskej bavlny začali nazývať krásnym výrazom Premium-Schweitzer-Satin. Môžete sa stretnúť aj s označením švajčiarsky satén.

Obliečky z egyptskej bavlny, premium satén a švajčiarsky satén sú teda synonymá pre obliečky z dlhovláknitej bavlny.