Obľúbené (0)
Píšte, volajte, radi Vám poradíme! obchod@glamonde.sk 0944 155 546 Po - Pi 9:00-17:00
Rady a tipy
O obliečkach vieme všetko

Nežartujeme! O obliečkach vieme naozaj všetko, pretože sa ich výrobe venujeme už pekných pár rokov. Vyhnite sa chybám a nákupom typu "pokus omyl" a vyberajte posteľné obliečky s vedomosťami, o ktoré sa s vami v našom magazíne s radosťou podelíme.

Glamonde obliečky

Krepové obliečky

Čo je pre krep typické?

Krep môže byť vyrobený takmer z akejkoľvek hlavnej tkaniny, ale spoločnou črtou je to, že je vlnitý. Vlnitá štruktúra vzniká v dôsledku zákrutov niťou, tesného tkania, nerovnomerného napätia na osnove, uzlovania alebo chemickej úpravy.

Prečo sa z krepových obliečok stal hit?

V určitom období boli krepové obliečky veľmi populárne, a to hlavne z dôvodu, že sa nemusia žehliť. V dnešnej dobe však už na trhu nájdete aj iné druhy materiálov, ktoré sú opatrené nežehlivou úpravou, teda vám ponúknu rovnakú službu ako obliečky z krepu.

Priaznivá cena verzus kvalita

Krep sa v domácom textile používa pomerne často, práve vďaka jeho priaznivej cene. Pri výbere tohto typu obliečok dbajte na jeho zloženie, ktoré by malo byť ideálne z kvalitnej 100% bavlny. Skúste ale pátrať aj po ďalších informáciách, ktoré vás presvedčia o skutočnej kvalite výrobku. Pri výbere lacnejších druhov obliečok sa zamerajte aj na dôkladné remeselné spracovanie. Predsa nechcete po prvom praní zistiť, že sa vaše obliečky kvôli zlému šitiu rozpadávajú?

Túžite po elegancií?

Krepové návliečky v dobrej kvalite vám určite skvele poslúžia a splnia základnú požiadavku na funkčnosť. Ale ruku na srdce, myslíte, že krepové obliečky vyzerajú na lôžku elegantne? V prípade, že túžite po spálni s dokonalým vzhľadom, tak siahnite radšej po hebkých materiáloch ako je Premium-Satén. Cena takýchto obliečok je približne dvakrát vyššia, ale životnosť krepu prekoná o mnoho rokov, takže sa nákup viac než oplatí.

 

 

Ďalší kapitoly