• 100% česaná bavlna
  • 100 dní na vrátenie peňazí
  • Tovar skladom expedujeme do 24 hodín
  • Nad 130 € poštovné zadarmo

Premium - Satén obliečky

Tento noblesný materiál vyrobený z extra dlhých a jemných vlákien egyptskej bavlny vám zaistí ten najväčší pôžitok z času stráveného v posteli. Budete sa tešiť na večer, až si ľahnete, ale aj na ráno, až ho opäť ucítite na tele.


      Premium-satén má úžasnú hustotu - 300 nití na palec štvorcový. Každé vlákno s dĺžkou 100 metrov váži jeden gram! Dôsledkom toho je priamo fantastická jemnosť tohto materiálu a jeho sláva po celej Európe.

 

Zázrak spočíva v použitej bavlne 

Ako už bolo povedané, premium-satén je materiál vyrobený z extra dlhých nití egyptskej bavlny. A to rozhodne nie je bavlna len tak hocijaká, ide o neobyčajnú odrodu Gossypium Barbadose. Nepestuje sa len v Egypte, dokonca z neho ani nepochádza - pojem "egyptská bavlna" je skôr označením kvality a spomínaného luxusu.
     

       Dôležité je aj delenie bavlny podľa dĺžky nití v Staple (chumáčoch) na krátke vlákna (0,9 - 2,4 cm), stredne dlhé vlákna (2,50 - 2,90 cm) a dlhé a extra dlhé vlákna (3 - 6 , 5 cm). Práve tie posledné, dlhé a extra dlhé, sú tými najkvalitnejšími a zaručujú ten najväčší luxus. A práve ten vám ponúkame.


Nie všetok "satén" je naozajstný bavlnený satén


       Verte, že satén, ktorý zoženiete za lákavé peniaze v supermarkete, je vo väčšine prípadov 100% polyester, nič viac. Rozdiel medzi polyesterom a premium-saténom je v tom, že polyester chladí, kĺže, priťahuje prach, je nepriedušný, zatrháva sa a ešte k tomu všetkému aj elektrizuje. Samotný pojem "satén" navyše označuje tkáčsku väzbu, nie druh materiálu.


Čím si prejde materiál, kým sa z neho ušije pýcha vašej spálne


Kvalitný materiál musí vždy prejsť niekoľkými úpravami, ktoré vyžadujú precízne aj nákladnejšie prístupy. Práve preto by ste mali spozornieť, keď niekto ponúka akoby kvalitný satén za cenu, ktorá by ani náhodou nepokryla výrobné náklady ozajstného premium-saténu. Pravý premium-satén, ktorý vám ponúkame, prechádza všetkými žiadúcimi úpravami, akými sú:

  • Opálenie - odstránenie chĺpkov a prebytkových vlákien, aby sa obliečky neskôr nežmolkovali
  • Mercerizácia - metráž prechádza sústavou valcov v chemickej kúpeli a vlákna bavlny, ktoré sú pôvodne ploché, sa zaguľatia - materiál tak znásobí svoje tradičné vlastnosti a získa typický lesk
  • Bielenie - materiál získava bielu podkladovú farbu, na ktorej potom dokonale vyniknú farby a vzory
  • Sanforizácia - materiál sa zráža na stanovené parametre, takže po praní sa už ďalej zrážať nebude
  • Horúce kalandrovanie - materiál prechádza sústavou horúcich valcov a metráž sa pod vysokým tlakom leští, naberá na kráse a lesku, čo jednoznačne podčiarkne dojem luxusu

Premium-satén z nášho obchodu všetkými týmito krokmi prechádza a môžete si byť istí, že si vyberáte z prvotriedneho tovaru tej najvyššej kvality. Vaša spálňa s naším premium-saténom dostane nádych dokonalosti.