Obľúbené (0)

Nevhodné obliečky sa môžu prejaviť nedostatkom spánku. Vieme, na čo si dať pozor!

Ak si na spánok nepripravíte vhodné podmienky, nečudujte sa, že ťažko zaspávate, v noci sa budíte a už skoro ráno sledujete budík. Nedostatok spánku sa pravdepodobne prejaví na vašom zdraví a na vašej duševnej pohode - budete bez nálady, bez energie, skrátka nebudete vo svojej koži. My vieme na čo si dať pozor pri výbere obliečok, aby boli podmienky pre spánok dokonalé. Nepodcenili ste niečo?

V hlavnej role materiál

V dnešnej dobe máme možnosť vybrať si posteľnú bielizeň vyrobenú z najrôznejších materiálov, ale nie každá je schopná dlhodobo spĺňať požiadavky náročného používateľa. Ak chcete hebkú a jemnú bielizeň, nemusí to nutne znamenať, že by mala mať krátku životnosť. A tiež neplatí, že ak si vyberiete už na pohľad pevné obliečky, vydržia vám roky. Skôr si v nich užijete noci plné nepohodlia a budete sa ich chcieť rýchlo zbaviť. A pritom, keď si správne vyberiete, môžete obe požiadavky spojiť - môžete si zaobstarať jemné obliečky, do ktorých každý večer s chuťou a bez problémov padnete, ale zároveň sú pevné a odolné - budú vám slúžiť dlhé roky. Stačí len zapátrať po posteľnej bielizni vyrobenej z Premium-Saténu alebo Mako-Saténu. Napríklad v našej ponuke, v ktorej ručíme za každý kus.

Zároveň, ak si budete vyberať saténové obliečky, uistite sa, že ide naozaj o bavlnený satén, nie o lacný polyester, ktorý za bavlnený satén niektorí predajcovia radi vydávajú. Rozdiel je napríklad v tom, že bavlnený satén na rozdiel od polyesteru nechladí nepríjemne a v horúčave sa v ňom nezaparíte - je totiž priedušný.

Farby môžu spánok zachrániť aj pochovať

Posteľná bielizeň je vo vašej spálni doplnkom, ktorý nemožno prehliadnuť, pretože v nej zaberá nezanedbateľnú plochu. Preto by ste mali starostlivo voliť aj jej farbu alebo farebnú kombináciu tak, aby vám obliečky celkovo ladili k spálni, ale tiež aby sa vám farby naozaj páčili. Niektoré farby sa zo svojej podstaty síce do spálne nehodia, napríklad fialová, ktorá podporuje myslenie a kreatívnu činnosť. Ak ju ale máte naozaj radi a nechcete sa jej vzdať, môžete to s ňou skúsiť. Pre tieto účely rozhodne odporúčame článok Farby vo vašej spálni. Viete, čo vám hovoria? z nášho magazínu.

Skombinujte oboje a nepustite zo svojich požiadaviek

Práve preto, že si dnes môžeme dlho vyberať z najrôznejších produktov, nemusíme povoliť z toho, čo naozaj chceme. Chceme konkrétny materiál v tej a tej farbe? Zvyčajne to nie je problém. Vyskúšajte to. Nie je nad to, keď sa človek v spálni cíti spokojne a môže sa vyspať tak, ako potrebuje.

Doprajte si v spálni dokonalý komfort spojený s luxusným vzhľadom, ku ktorému môže veľmi prispieť aj správne vybraná posteľná bielizeň. Takáto investícia sa oplatí a nebudete ju ľutovať.