Obľúbené (0)

Mako - Satén obliečky

Kvalitu a luxus zaručuje aj materiál vyrobený z dlhých nití egyptskej bavlny s hustotou 200 nití na palec štvorcový. Po celej Európe obľúbený materiál môže blahodarne zapôsobiť aj na atmosféru vašej spálne.


Základom je vysoko cenená egyptská bavlna

Nie je bavlna ako bavlna. Pri výrobe posteľnej bielizne, ktoré vám ponúkame, sa používa špeciálna odroda bavlny Gossypium Barbadose a rovnako ako označenie "egyptská bavlna" je zárukou kvality a veľmi nadštandardného pôžitku.
     

Dôležité je aj delenie bavlny podľa dĺžky nití v Staple (chumáčoch) na krátke vlákna (0,9 - 2,4 cm), stredne dlhé vlákna (2,50 - 2,90 cm) a dlhé a extra dlhé vlákna (3 - 6 , 5 cm). Pri výrobe mako-saténu sa používajú výhradne dlhé vlákna a výsledok je vždy úžasný.

 

Zaručujeme pravý bavlnený satén

Zďaleka nie všetko, čo predajcovia označujú za satén, je pravým saténom. Rozhodne si ho nesmieme mýliť s predávaným 100% polyesterom, ktorý je na rozdiel od bavlneného saténu kĺzavý a nepriedušný, chladí, priťahuje prach, zatrháva sa a nepríjemne elektrizuje. Spomenúť musíme aj to, že samotným pojmom "satén" označujeme tkáčsku väzbu, nie druh materiálu.
     

       Uisťujeme vás, že bavlnený satén, ktorý vám ponúkame, je vysoko kvalitný, a to predovšetkým vďaka starostlivému spracovaniu. Rovnako ako premium-satén i mako-satén prechádza niekoľkými úpravami, ktoré z materiálu robia luxusný artikel. Týmito úpravami myslíme:

  • Opálenie - odstránenie chĺpkov a prebytkových vlákien, aby sa obliečky neskôr nežmolkovali
  • Mercerizácia - metráž prechádza sústavou valcov v chemickej kúpeli a vlákna bavlny, ktoré sú pôvodne ploché sa zaguľatia - materiál tak znásobí svoje tradičné vlastnosti a získa typický lesk
  • Bielenie - materiál získava bielu podkladovú farbu, na ktorej potom dokonale vyniknú farby a vzory
  • Sanforizácia - materiál sa zráža na stanovené parametre, takže po vypraní sa už ďalej zrážať nebude
  • Horúce kalandrovanie - materiál prechádza sústavou horúcich valcov a metráž sa pod vysokým tlakom leští, naberá na kráse a lesku, čo jednoznačne podčiarkne dojem luxusu

Mako-satén z nášho obchodu prechádza všetkými týmito úpravami a môžete si byť istí, že vyberáte z prvotriedneho tovaru tej najvyššej kvality. Mako-satén je jednou z možností, ako doviesť svoju spálňu k dokonalosti.