• 100% česaná bavlna
  • 100 dní na vrátenie peňazí
  • Tovar skladom expedujeme do 24 hodín
  • Nad 130 € poštovné zadarmo

Farby vo vašej spálni. Viete, čo vám hovoria?

Farby nás sprevádzajú celým životom. Máme svoje obľúbené, ktorými sa chceme obklopovať, aj menej obľúbené, ktoré vo svojej blízkosti neznášame príliš dobre. Tiež je známym faktom, že každá farba vyžaruje určitú energiu, prihovárajú sa nám, určujú, či sa hodia do spální - našich oáz pokoja v tomto chaotickom svete. Prečítajte si nasledujúce riadky a pochopte význam farieb, ktoré si do spální vyberáme na steny, na dekorácie a samozrejme obliečky.

Nie sú to „len“ obliečky

Predovšetkým si musíme uvedomiť, že posteľná bielizeň nie je len kus látky. Ak trváme na svojom presvedčení, je potrebné si priznať, že ide naozaj o veľký a nezanedbateľný kus látky a najmä v menších spálňach hrá jeho prevedenie veľkú rolu. Farebné prevedenie predovšetkým.

Niektoré farby sa do spálne hodia, iné nie

Nebojte sa červenej

Táto farba vyžaruje teplo, pripomína nám oheň. Je spojená aj s energiou, ale aj s agresivitou. Je výborným riešením pre zimomravé osoby, ktoré sa cítia stále unavene alebo sú smutné. Neprehliadnuteľný doplnok do spálne v podobe posteľnej bielizne v červenej farbe či inej farbe s červenými aplikáciami môže byť pohladením pre dušu a telo. Červenú teda do spálne áno!

Modrá je… Krásna!

Viete, že modrá farba symbolizuje dôveru? Čo iné by ste si v spálni priali, než absolútnu dôveru voči priestoru a s ňou spojený pokoj? V modrej farbe sa aj denné snenie môže zmeniť v krásnu púť. Do spálne sa teda hodí perfektne. Keďže však ide o studenú farbu, nemali by sa ňou obklopovať zimomraví a fyzicky slabší ľudia.

Fialová na vzostupe

V poslednej dobe sa fialová farba prebojovala aj do našich interiérov, takže fialové steny či bytové doplnky nie sú výnimkou. Fialová je veľmi temperamentná farba, ktorá navyše podporuje tvorivé schopnosti. Práve kvôli tejto svojej vlastnosti sa hodí skôr do pracovní než do spální. V spálni by váš mozog neustále nútila k práci a je možné, že by vám nedala spať.

Majte v spálni zeleň

Keď si líhate do obliečok zelenej farby, môžete mať pocit, že si líhate na nádherne voňajúcu zelenú lúku. Je v nej toľko slobody a pokoja ... Zelená farba je do spálne ako stvorená. Vyžaruje pokoj, pozitívne pôsobí na našu regeneráciu, zaháňa náladovosť a nenávisť. Zelené doplnky si môžeme dopriať do každej miestnosti, v ktorej oddychujeme. Do spálne teda vyslovene odporúčame.

Biela – kedykoľvek a kamkoľvek

Biela je neutrálna farba a hodí sa takmer kamkoľvek. Rovnako aj do spálne, kde je však vždy lepšie kombinovať ju s inou, teplejšou farbou. Sama o sebe totiž pôsobí chladne a stroho. Stavte na krásnu kombináciu bielej a červenej alebo kontrastnej čiernej. Veríme, že neoľutujete.

Vyberte si tak, aby vás obliečky neomrzeli

Môžete si stokrát povedať, že keď sa žltá alebo oranžová farba do spálne nehodí, jednoducho si radšej kúpite modrú, ktorú neobľubujete. To nerobte! Nájdite v našej ponuke obliečky, na ktorých sú farby menej výrazné. Ale vyberte si tú, ktorú máte radi. Posteľná bielizeň vo farbe ktorú nemáte radi, by vás veľmi rýchlo omrzela. Vyberte si do spálne farbu podľa svojho srdca!