Obľúbené (0)

Viete, ako by mala vyzerať spálňa podľa učenia Feng Shui? Dáme vám niekoľko tipov!

Každá vec má svoje miesto. To je známa pravda. Mať veci na správnom mieste je základ poriadku. Ale viete kde sú tie správne miesta pre váš nábytok alebo vaše dekorácie v spálni? Filozofia Feng Shui na to má jasné odpovede!

Prečo Feng Shui?

O Feng Shui sa hovorí najmä v súvislosti s udržiavaním harmónie a rovnováhy v určitom priestore. Konkrétne v spálni sa učenia Feng Shui sústredia na to, aby sa nám v nej dobre spalo a aby sme sa vyvarovali zlému prúdeniu energie, ktoré môže byť príčinou nepríjemného pocitu zo spálne, nekvalitného spánku, prípadne iných problémov. Existujú určité pravidlá, podľa ktorých by sme mali zariadiť svoje spálne, nech už hovoríme o priestore a nábytku či dekorací v nej, alebo o farbách používaných v spálni.

Niekoľko zásad pri využívaní priestoru

Najdôležitejšou súčasťou každej spálne je samozrejme posteľ. Tá by podľa Feng Shui mala byť prístupná z oboch strán, nemala by byť z jednej strany prirazená ku stene, ako to občas ľudia robievajú. Na oboch stranách postele by mali byť umiestnené nočné stolíky, aby obom poskytovali priestor na odloženie vecí, ktoré chcú mať pri sebe, napríklad pitie, lieky, knihy a iné.

Posteľ by v žiadnom prípade nemala ležať v prázdne, vždy by sme ju mali ukotviť, najlepšie čelom k stene. Ak to nejde, môžeme pristúpiť ku kompromisu a ukotviť ju bokom. Zároveň by posteľ nemala byť v priamej línii s dverami, ktorými sa do spálne vchádza.

Priestor nad posteľou by mal zostať prázdny. Toto pravidlo nie je ťažké dodržiavať. Zrkadlá či dekorácie umiestňujte inam, nikdy nie nad posteľ. A pokiaľ ide o dekorácie, vyberajme ich starostlivo. Nesú v sebe silné energie.

Posteľ samotná by mala byť vyššia, aby nebránila prúdeniu energie, čelo postele by malo byť pevné a matrace, na ktorých spíme, kvalitné. Posteľné prádlo by malo byť vyrobené z prírodných materiálov a poskytovať nám dokonalé pohodlie. V neposlednom rade by sa nám, samozrejme, malo páčiť farebne aj vzorovo. To je tiež dôvod, prečo v našej ponuke nájdete iba kvalitné a farebne vhodné obliečky.

Čo do spálne nepatrí

Učenie Feng Shui striktne bojuje proti počítačom, televíziám a cvičebným pomôckam v spálni. Spálňa je oddychová miestnosť a rozptýlenie tohto druhu do nej nepatrí. Rovnako tak nemajte v spálni rastliny. Tie si môžete v spálni dopriať iba v prípade, že ide o naozaj veľkú miestnosť a rastliny sa nachádzajú ďaleko od postele. Aj tak ale dbajte na to, aby ste si v spálni udržiavali len rastliny so zaguľatenými listami.

Ako na správny vzduch a príjemné svetlo

V spálni by sme mali veľmi často vetrať, aby mohla voľne prúdiť všetka energia. Čerstvý vzduch môžeme zabezpečiť aj používaním čističov vzduchu.

Okrem vzduchu je dôležité aj príjemné svetlo. Mali by sme mať k dispozícii viac odtieňov alebo mať svetlo matné. To najlepšie, čím si môžete v spálni posvietiť, sú z hľadiska energie sviečky!

Nezabudnite na farby

V učeniach Feng Shui hrajú dôležitú úlohu aj farby. V spálni by sme sa mali zamerať na farby, ktoré podporujú kvalitný spánok aj zdravú sexualitu. Najvhodnejšie sú podľa Feng Shui odtiene od čistej bielej až po sýtu hnedú. Ak si vyberiete na tejto škále akýkoľvek odtieň, neurobíte chybu.

Najdôležitejšou súčasťou spálne je posteľ, matrac a kvalitné posteľné prádlo. Ak trpíte nespavosťou, často sa budíte alebo sa vo svojej spálni necítite dobre, skúste ju zorganizovať podľa učenia Feng Shui a dopriať si luxusné obliečky z našej ponuky. Budete príjemne prekvapení!