Obľúbené (0)

Polohu tela a smer umiestnenia postele sa neoplatí podceňovať

Budíte sa nevyspato? Dochádza vám energia, elán a chuť do života? Možno za týmito pocitmi a problémami stojí taká "maličkosť", akou je vaša poloha pri spánku alebo samotné umiestnenie postele. Napriek tomu, že polohu postele a nábytku často podceňujeme, v skutočnosti môže mať takáto "zbytočnosť" na kvalitu nášho spánku značný vplyv. Ak spálňu rekonštruujete alebo sa práve púšťate do jej zariaďovania, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami, na ktorých vám poradíme kam svoju posteľ umiestniť a k akej svetovej strane je vhodné ju situovať. Verte, že zásady feng-šuej sa v tomto prípade neoplatí podceňovať.

Ideálne umiestnenie postele

Ak to priestorové riešenie vašej spálne dovolí, snažte sa posteľ situovať do osi, ktorá prechádza stredom vášho bytu. Ak je to aspoň trošku možné, snažte sa v spálni vyvarovať všetkým rušivým elementom. Nepleťte si túto oázu pokoja s pracovňou a vyvarujte sa umiestneniu elektronických zariadení (počítač, televízia, rádio a pod.). Vyhýbať by ste sa mali tiež zrkadlám alebo lesklým plochám, ktoré môžu odrážať životne dôležitú energiu v miestnosti. Teraz sa však už pozrime na samotné umiestnenie postele, ktoré môže váš spánok ovplyvniť nemalou mierou. Vaša hlava smeruje k severu: trpíte nespavosťou? Potom situujte svoju posteľ na sever. Takéto umiestnenie sa odporúča najmä starším ľuďom alebo malým deťom, ktorým prepožičia pocit pokoja a bezpečia.

Vaša hlava je smerom na juh: ak máte takto situovanú svoju posteľ, potom sa môžete pomerne často budiť a ráno sa cítiť nevyspatí a celí dolámaní. Dôsledkom následnej podráždenosti prameniacej z nekvalitného spánku môžu byť búrlivé hádky a nezhody medzi partnermi. Dlhodobé praktizovanie tejto polohy sa neodporúča. Je však ideálna pre povzbudenie vášne a atraktivity.  

Vaša hlava je smerom na východ: ideálna poloha pre mladých ľudí, ktorým prepožičiava pocit svetlých zajtrajškov a skutočnosť, že majú všetko doposiaľ ešte stále pred sebou. Táto poloha je ideálna na budovanie kariéry a usporiadanie vlastných vecí.

Vaša hlava je smerom na západ: jedna z ideálnych polôh, vďaka ktorým bude váš spánok veľmi kvalitný a uspokojivý. Táto poloha - hoci to znie akokoľvek čudne - môže zlepšiť dokonca vaše finančné príjmy a milostný život. Všeobecná spokojnosť však môže viesť k postupnej lenivosti. Preto nezaspite "na vavrínoch" a občas svoju posteľ presmerujte k energickejším polohám.

Vaša hlava je smerom na severovýchod: táto poloha je krátkodobo vhodná najmä pre osoby, ktoré trpia nedostatkom motivácie či sa nachádzajú v útlmovej životnej fáze. Keďže sa jedná o pomerne agresívnu polohu, neodporúča sa dlhodobo.

Vaša hlava je smerom na juhovýchod: ak sa rozhodnete posteľ umiestniť v izbe týmto smerom, potom sa môžete pripraviť na rastúcu kreativitu a nemalé budúce zisky. Poloha podporuje aktívny rast a nemenej aktívny život.  

Vaša hlava je smerom na juhozápad: obozretnosť a mierumilovné vzťahy - tak presne toto charakterizuje nasledujúcu polohu. Ak však budete spať dlhodobo s nohami smerom na severovýchod, os, ktorú zviera severovýchod a juhozápad, môže urobiť váš život značne nestabilným, o čo nestojí s najväčšou pravdepodobnosťou nikto z nás.

Vaša hlava je smerom na severozápad: s najväčšou pravdepodobnosťou budete patriť medzi vedúce osobnosti alebo v sebe túto charakteristiku v blízkej dobe objavíte. Poloha je spojená s dlhším a hlbším spánkom a hodí sa najmä pre staršie osoby so skúsenosťami a autoritou, ktorí tieto prednosti dokážu múdro využiť.

Ani výber obliečok sa nevyplatí podceňovať

Vyššie sme si uviedli, ako môže kvalitu spánku ovplyvňovať poloha postele, a poloha vašej hlavy. Či už radám feng-šuej veríte alebo nie, pri zariaďovaní spálne vám môžu byť zaujímavým radcom a pomocníkom. Okrem umiestnenia postele však nepodceňte ani jej "obsah". Pozor si dávajte najmä na výber vhodných obliečok a to ako už z pohľadu farby, tak materiálu, z ktorého sú obliečky ušité. Stavte radšej na menej agresívne farby, ktoré budú kompatibilne dopĺňať farebné ladenie interiéru. Pri výbere materiálu sa zamerajte najmä na jeho kvalitu a vyhnite sa nápadne lacným typom obliečok, ktoré nemajú s tými kvalitnými veľa spoločného. V našej ponuke nájdete kvalitné obliečky v rôznych farebných kombináciách z mako-saténu alebo premium-saténu, ktorý patrí k najkvalitnejším materiálom na našom trhu.

Vytvoriť zo spálne oázu pokoja nie je nič zložitého. Stačí len správne umiestnenie postele a vhodne skombinované obliečky ušité z kvalitného materiálu.