Obľúbené (0)

Údržba posteľného prádla

Postavili sme vás pred veľký výber luxusnej posteľnej bielizne vyrobenej z vysoko kvalitných materiálov. Aby vám posteľná bielizeň, ktorú ste si vybrali podľa svojho vkusu, dlho a dobre slúžila, prikladáme aj niekoľko rád, ktoré sa týkajú jej údržby.

Pred prvým použitím odporúčame posteľnú bielizeň vyprať po rube na 60 °, neskôr ju možno prať na 40 °. Z hľadiska hygieny nie je vhodné obliečky len máčať vo
vlažnej vode. K tomuto kroku vedie veľa ľudí strach z poškodenia bielizne, ale s našimi kvalitnými materiálmi sa toho naozaj nemusíte báť.

Posteľnú bielizeň perte samostatne, bez pridávania iných textílií, od ktorých by sa vami inak hýčkaná posteľná bielizeň mohla zafarbiť, prípadne by na seba mohla nachytať žmolky.

Pre zaistenie plnej farebnosti posteľnej bielizne nikdy nepoužívajte pracie prostriedky s optickými zosvetľovačmi. Boli by ste čoskoro sklamaní z toho, ako vám posteľná bielizeň vybledla.

Ihneď po vypraní bielizeň vyberte z práčky a vyveste. Nie je vhodné ju nechávať v koši.

Posteľnú bielizeň možno jemne sušiť v sušičke aj žehliť. Podotýkame - jemne. Nekrčivá úprava vám nikdy nezabezpečí úplne rovnú bielizeň, sem tam sa objaví záhyb. Žehlenie ale nie je vyložene nutné, pretože bielizeň má tendenciu sa ihneď po vyvesení začať samo vyrovnávať. Ak predsa len pristúpite na žehlenie, bude až prekvapivo jednoduché.

Luxusná posteľná bielizeň je investícia ako každá iná a vyžaduje istú starostlivosť, aby vám mohla dlho a dobre slúžiť. Venujte jej teda trochu starostlivosti a užívajte si na oplátku komfort, ktorý vám bielizeň poskytne.