Obľúbené (0)

Úvod do tajov Provence štýlu

Nemusíte cestovať na juh Francúzska, aby Ste si vychutnali Provensálsko. Stačí ak si ho prinesiete do domova! Ponúkame Vám pár tipov, vďaka ktorým si vytvoríte dokonalý Provence interiér! Nevyhadzujte svoj nábytok, aj starý drevený nábytok alebo luster, ktorý sa Vám už zunoval môžete lacno zrekonštruovať a použiť.

1. Farby typické pre štýl Provence

V prevahe Provence interiéru je smotanová, krémová alebo šedá farba. Romantické duše môžu svoj interiér vystupňovať ružovou, jemnou modrou alebo zelenkavou farbou. Akúkoľvek farbu si zvolíte, zvážte, či ju budete vedieť zladiť s doplnkami. Čistej bielej sa radšej vyhýbajte a hľadajte jej odtiene. Obchody ponúkajú niekoľko zaujímavých odtieňov, neváhajte a nechajte si poradiť predajcami. Ak Ste svojou rekonštrukciou začali v spálni, poradíme Vám s výberom posteľných obliečok.

Romance posteľné obliečky s ružovým podkladom nám ponúkajú veľkú dávku romantiky a nehy, ktorá je tiež typická pre tento štýl. Nevadí, že na nich nenájdete levandule, pretože obliečky celkovo pôsobia starožitne, budú sa Vám hodiť.

Aby sme nezabudli ani na spomínanú svetlozelenú, ponúkame Vám posteľné prádlo Prato v jemnej zelenkavej kombinácií s fialovými kvetmi.  Pôsobia ľahko a predsa zapadajú do nášho užšieho výberu.

2. Levanduľový vzor 

Levandule si môžete zaobstarať v kvetináči, môžete si ich namaľovať na Váš čerstvo natretý drevený nábytok alebo si môžete zaobstarať levanduľové obliečky. Lavanda posteľná bielizeň s levanduľami je azda najvýstižnejšou. Jemný fialkastý základ je doplnený levanduľami vo fialovej farbe, preto voľte tieto obliečky v prípade, ak máte steny vo svetlejších farbách. Výborne sa hodia napríklad do smotanovej spálne.

3. Starožitnosti a kvalitné látky

Otázku starožitnosti Vám asi nemusím bližšie vysvetľovať. Pri najbližšej návšteve starej mamy sa obhliadnite, budete prekvapené koľko drobností nájdete ­ – lampy, svietníky, biele alebo šedé lustre. Dôležitú úlohu zohravá textil. Nechajte vyniknúť kvalitu materiálu. Ak plánujete kúpu nových obliečok, prednosť však dávate radšej jednofarebným obliečkam, do pozornosti Vám dávame Vanila obliečky. Ide o luxusnú posteľnú bielizeň z kvalitného bavlneného saténu vo vanilkovom prevedení. Krásnym kúskom sú dvojfarebné obliečky Tecla. Okrem klasickej farebnej kombinácie šedej a bielej, Vás príjemne prekvapí kvalita materiálu a lem po obvode vankúša.

Už Ste sa zamilovali do provensálskeho štýlu bývania? My áno! Ak Ste sa rozhodli aj Vy zmeniť svoje bývanie na Provence bývanie, ale potrebujete poradiť s výberom vhodných obliečok, viete na koho sa máte obrátiť! :-)