Obľúbené (0)

6 typov spální a farby, ktoré k nim ladia

Čo človek, to iná spálňa. Ak do vzhľadu svojej spálne prenášame svoju osobnosť, je pravdepodobné, že každá spálňa bude vyzerať úplne inak, niektoré si budú maximálne v niečom podobné. Aké sú najčastejšie typy spální a aké obliečky sa k nim hodia? Pozrite sa na prehľad, ktorý sme pre vás na túto tému vytvorili, a predstavu si urobte sami.

Moderná spálňa – keď kráčame s dobou

Tí z nás, ktorí milujú modernu, môžu neustále sledovať nové trendy a netrpezlivo očakávať ich príchod na trh v podobe najmodernejšieho nábytku a nevšedných doplnkov. Ak je nízka drevená posteľ a zvyčajne dvojfarebne ladený interiér podľa vášho gusta, môžete svoju spálňu podporiť ešte zváženým výberom posteľnej bielizne, ktorá jej moderný šmrnc podčiarkne. Nech už sú dvojfarebné kombinácie akékoľvek, zvyčajne v nich hrá úlohu neutrálna biela, ktorú môžeme ľubovoľne skombinovať s akoukoľvek inou farbou od béžovej, krémovej či šedej cez červenú a fialovú až po hnedú a čiernu. Ak ani vo vašej modernej spálni nechýba biela, stavte na obliečky, ktorým táto farba dominuje. Ako príklad môžeme uviesť model luxusných obliečok Angelo v elegantnej kombinácii bielej a zelenej. Jednoducho dokonalé!

Vintage štýl – pre milovníkov starých dobrých čias

Opakom najrozmanitejších módnych záležitostí je vintage štýl, ktorý sa v poslednej dobe presúva aj do interiérov, teda aj do spální. Retro, ktoré nás môže vrátiť do doby akú si sami vyberieme, alebo na miesta, v ktorých by sme chceli žiť a možno vďaka tomu z obyčajnej miestnosti vybudovať maximálne útulný kútik. Vintage spálni často dominuje vysoká a krásne nastlatá posteľ, ktorá nabáda k leňošeniu a navyše stále úchvatne vyzerá. Najvhodnejšie je zvoliť do spálne tlmené farby, ktoré podporíme výraznejším odtieňom niektorej obľúbenej farby. K tomu, aby bola vaša vintage spálňa dokonalá, vám môže prispieť napríklad model Fiore, ktorý vás poteší nielen svojou jemnou farbou, ale aj luxusným pohodlím, ktoré vám poskytne.

Vidiecky štýl - utečieme z mesta, ale zostaňme v ňom

Vidiecky štýl majú radi nielen vidiečania, ale aj obyvatelia väčších či menších miest, v ktorých takto ladená spálňa vyvoláva pocit pokoja a zaháňa všadeprítomný mestský stres a zhon. Elegancia, v ktorej hrá hlavnú rolu drevo v rôznych odtieňoch. Jemná až jednoduchá farebnosť, ktorá nerozptyľuje. To je to, čo nám niekedy v našich domovoch schádza. Na vidiecku pohodu sa môžete naladiť treba modelom kvalitných obliečok Fresko. Neurazia, nepobúria, pohladia na tele aj na duši.

Minimalistický štýl – pre skromných i náročných

Minimalistický štýl sa okrem výtvarníctva a hudby tiež odrazil v našich domovoch. Rovnako ako dve spomínané odvetvia, aj v spálni sa minimalistický štýl snaží nerozptyľovať, skôr upokojiť a nechať snívať. Minimalistickú spálňu obvykle tvorí posteľ, nočné stolíky, skriňa, osvetlenie a niekedy aj jeden doplnok, ak vôbec nejaký. Napriek tomu také spálne vyzerajú nádherne a je radosť v nich pobudnúť. Aj tu sa vsádza na tlmené a málo krikľavé farby. Preto môžeme odporučiť napríklad model Rebeca, ktorý snahu o minimalizmus umocní.

Etno spálne – domov s nádychom exotiky

Všetkými farbami naopak môže hrať typická etno spálňa, ktorá je veselá, pozitívna a človek v nej nechce len spať, chce si ju užívať plnými dúškami a dať plný priestor dennému snívaniu. Etno spálne nás už na prvý pohľad bavia a vyvolávajú otázku "čo je to?"  Etno spálňa je kus ďalekého sveta priamo u vás doma. Čo tak spestriť ju obliečkami Constantino, ktoré v sebe spájajú hravosť a energiu žltej a červenej farby?

Detská izba - aby milovalo svoje zázemie

Detská izba je pre dieťa do istej doby skoro celým svetom. Počas predškolského a školského veku ide o jeho zázemie, v ktorom by sa malo predovšetkým cítiť bezpečne, ale aj natoľko príjemne, aby v ňom rado trávilo čas pri učení alebo pri hre. Pri prechode na druhý stupeň sa samozrejme izba mení a po nástupe na strednú školu až radikálne - z izby sa môže stať tmavý alebo výrazne individualisticky zameraný brloh. Do druhého stupňa by ale mal byť izbu svetlú, pozitívnu, vábivú.

Je vedľajšie, či zvolíme v detskej izbe pestrofarebné kombinácie stien a doplnkov, alebo sa budeme držať pri zemi a v izbe bude neutrálna biela farba. Hlavné je, aby sa v miestnosti dieťa cítilo dobre, je teda možné s ním od istého veku diskutovať aj o tom, akú farbu by v izbe chcelo mať. Ak neberieme do úvahy fakt, že dievčatá zvyčajne neodolajú ružovej či fialovej farbe a chlapci modrej, obľúbenou sa stala zelená a oranžová, a to samostatne, v spojení alebo v kombinácii s bielou. Práve kombináciu zelenej a oranžovej ponúkajú obliečky Velia. Ak sa do izby vášho milého dieťaťa hodia, prečo váhať?

Až dieťa dorastie, nemusíte sa báť a zaobstarajte mu akýkoľvek cestovateľský model pre mládež. Dospievajúci v ňom nájde niečo cool a ku všetkému uvíta mať v izbe Paríž, Londýn alebo Spojené štáty, prípadne iné motívy.

Vyberte si posteľnú bielizeň starostlivo, tak, aby ladila s celkovým štýlom vašej spálne. Z našej ponuky si vyberie milovník moderny aj vintage štýlu, mladší aj starší. Okrem zladeniu farieb so štýlom spálne si obliečky od nás zamilujete pre ich hebkosť a jemnosť, ale zároveň odolnosť a pevnosť. Kto ich raz vyskúša, nedá na ne dopustiť!