Obľúbené (0)

Obliečky ovplyvňujú kvalitu spánku aj vzhľad vašej spálne

Už ste sa niekedy zamysleli nad tým, za akých okolností sa človek môže naozaj dobre vyspať? Je k tomu potrebné niekoľko základných vecí - teplo, sucho a kľud. Väčšina z nás našťastie nepatrí k tým, ktorí by si nemohli dopriať viac, konkrétne pohodlnú posteľ v peknej spálni, typickú atmosféru domova, dobrý pocit zo známeho prostredia alebo napríklad kvalitnú a príjemnú posteľnú bielizeň.

Bez spánku to nejde

Ako sme už iste všetci pochopili, spať musíme. Počas spánku dochádza k relaxácii organizmu, uvoľneniu svalov, strate vedomia a k mnohým ďalším javom. Zvyčajne sa odporúča spánok dlhý 7-8 hodín v priebehu 24 hodín, potreba tejto relaxácie a regenerácie je však individuálna a môže sa pohybovať medzi 4 a 12 hodinami denne. Záleží napríklad na tom, či sme unavení po náročnom dni, alebo sme naopak cez deň odpočívali, či na psychickom rozpoložení človeka - a aj na to reaguje telo inak. Keď sa niekto necíti psychicky dobre, spí aj spomínaných 12 hodín denne, iní zase naopak nemôžu dlho zaspať, prípadne sa skoro budia a spánok je tak veľmi krátky.

Jednou z najpozoruhodnejších vecí na spánku je to, že sa nám sníva, a to napríklad aj vtedy, keď si ich po prebudení nepamätáme. Niekedy môžu byť zase tak živé, že máme ráno pocit, akoby išlo o skutočnosť. Len čo ale mozog začne normálne pracovať, uvedomíme si, že to bol len sen.

Zaspávanie aj prebúdzanie v krásnom prostredí

Asi všetci poznáme ten pocit, kedy sa telo pomaly uvoľňuje, hlavou neorganizovane prebiehajú rôznorodé myšlienky a my zaspávame. To posledné čo ešte pred spaním vnímame, je to, čo sa nás dotýka - naše obliečky. Keď sa ráno prebúdzame, obliečky sú jednou z prvých vecí, ktoré cítime a vidíme. A to sú dva pádne dôvody pre zaobstaranie kvalitných a príjemných, ale tiež pekných obliečok, ktoré sa nám budú páčiť a vďaka ktorým sa usmejeme aj vtedy, keď nám zvoní budík.

Obliečky oživia vašu spálňu

Obliečky už v dnešnej dobe nechápeme iba ako kus látky, ale skôr ako funkčný bytový doplnok. Ich vzhľad si môžeme zvoliť z pestrej ponuky a zladiť spálňu tak, aby sa v nej odrážala naša osobnosť. Platí to obzvlášť vtedy, keď máme v spálni veľkú posteľ, ktorá zaberá nezanedbateľný priestor. Na dizajne posteľnej bielizne naozaj záleží.

V našej ponuke nájdete luxusné posteľné prádlo vyrobené z báječného Prémium-Saténu a Mako-Saténu s najrôznejšími vzormi, ako sú geometrické, kvietkované, abstraktné alebo špeciálne určené pre mládež. Samozrejmosťou je možnosť vášho výberu z mnohých farieb a farebných kombinácií, ktoré nielen naladia spálňu na vašu vlnu, ale tiež môžu zlepšiť váš spánok alebo celkový pocit zo spálne.

Zaspávajte bezstarostne a zobuďte sa radostne s peknými, príjemnými a kvalitnými obliečkami. Stačí k tomu tak málo!