Obľúbené (0)

Bývanie podľa zásad Feng Shui zvyšuje kvalitu spánku

Tradičné čínske učenie zaoberajúce sa prúdením energií v priestore je v súčasnej dobe opäť veľmi v móde. Praje mu uponáhľaná doba, neustály stres, potreba spánku, ale zároveň problémy so spánkom a jeho nedostatok spôsobený psychickým vypätím, ktoré si doba žiada. Ľudia sa preto obracajú na to, čo fungovalo predtým - na zdanlivo prosté učenia, z ktorých môžu vyvodiť celkom jednoduché opatrenia a vďaka nim si uľahčiť život.

Nechajte prúdiť energiu

Ako sme už spomínali, v učeniach Feng Shui ide o to, že energia musí v určitom priestore prúdiť. Čo pre to môžete urobiť vy? Hneď niekoľko vecí. Zbavte sa neporiadku a všetkých nepotrebných vecí, ktoré vám len zaberajú miesto. Takisto schovávajte predmety, ktoré vám pripomínajú bolestné zážitky a vyvolávajú vo vás nepríjemné pocity a spomienky, napríklad fotografie. Tým, že ich budete mať na očiach, ničomu nepomôžete. Nechajte kvety, aby oživili váš byt, a vyberajte si tie, ktoré majú zaguľatené listy.

Stále dbajte na dostatočný prienik svetla oknami; ak nasvecujete, používajte tlmené svetlá, nie ostré. Ak si lámete hlavu nad výmaľbou, Feng Shui odporúča červenú, černu, bielu a zlatú. Vyberte si odtieň, ktorý sa vám zapáči a váš domov dostane úplne nový kabát.

Ako na ideálnu spálňu podľa Feng Shui

Čo sa samotnej spálne týka, v nej by ste mali podľa pravidiel učenia rozostaviť nábytok, nevybavovať ju televíziou a inou elektronikou, ideálne ani živými kvetmi, ak nie je spálňa vyložene priestranná. Pravidelne, často by ste mali spálňu vetrať, aby sa energie mohli meniť. Z farieb by ste si mali vyberať skôr tie pokojnejšie, a to z celej škály od čisto bielej po sýto hnedú.

Posteľ by rozhodne nemala byť priamo pod oknom a ani v priamej línii s dverami. Zato by mala byť ukotvená čelom k stene a mala by byť prístupná z oboch strán. Na každej strane postele by mal byť umiestnený nočný stolík pre pohodlné odkladanie drobností oboch obývajúcich. Nad posteľou by nemala visieť žiadna dekorácia, priestor by mal zostať prázdny.

Aj nad dekoráciami, ktoré nie sú priamo nad posteľou, by sme sa mali dobre zamyslieť, či sa do spálne hodia. Napríklad obrazy v sebe nosia silnú energiu a je vhodnejšie mať obraz niečoho príjemného, obraz našich želaní alebo obraz našich túžob. 

Dôležité je aj to, aby ste sa v posteli cítili pohodlne, čo samozrejme znamená vybrať si kvalitnú, hebkú, ale zároveň pevnú posteľnú bielizeň vo svojej obľúbenej farbe alebo farebnej kombinácii.

Ak vás trápi nekvalitný spánok, neváhajte a vyskúšajte zásady tradičného čínskeho učenia Feng Shui, ktoré sa zameriava na správne prúdenie energií v priestore a môže celkovo zlepšiť kvalitu života a vo vašom domove nastoliť všeobecnú pohodu a pokoj!