Obľúbené (0)

Ako vyladiť spálňu, časť 1.

Cítite sa vo svojej spálni dobre? Máte ju radi? Vedeli ste, že farebnosť spálne má na kvalitu spánku značný vplyv? Poďme sa dnes pozrieť na vašu spálňu pohľadom feng shui a posúďme jej farebnosť...

Farebnosť vašej spálne má na pohodu spánku podstatný vplyv. To, v akom prostredí si líhame, ovplyvňuje naše večerné upokojenie viac, než si myslíme. Podľa Feng shui by naša spálňa mala byť ladená do svetlých farieb tela a krajiny, ideálne teda od svetlo béžových, cez

oranžovú, broskyňovú až po odtiene tmavšej hnedej. To sú farby, ktoré podčiarkujú účel spálne, dávajú nám pocit bezpečia a ľudská duša sa tak podvedome vracia do tepla a kľudu matkinho lona. Platí totiž pravidlo, že čím farebnejšia izba, tým viac nás núti premýšľať a tvoriť. A to v spálni nechceme, že?

Ak sa vám ale telové odtiene nepáčia, ponúkame ešte ďalší tip pre výber vhodnej farby. Otvorte svoju skriňu s oblečením a zhodnoťte, ktorá svetlá farba sa v nej opakuje najčastejšie. Tú potom v spálni použite ako hlavnú farbu pre veľké plochy. Ideálne je do tejto farby ladiť napríklad práve vaše obliečky, ktoré sa vášho tela budú dotýkať rovnako, ako oblečenie.

Čo ešte je pre pohodu v spálni dôležité okrem farieb? O tom sa dozviete v ďalšom článku, už dnes sa ale môžete zamyslieť:

• Žiadny prach a hromadenie

• Čerstvý vzduch

• Svetlo

• Soľná lampa

• Umiestnenie postele

• Hrany, rohy, zrkadlá

Ak sa rozhodnete pracovať s feng shui skutočne na profesionálnej úrovni a budete chcieť spoznať vašu spálňu čo najlepšie, kontaktujte feng shui poradcu. Ten vašu spálňu energeticky zmapuje, zanalyzuje ju po stránke umiestnenia v dome, posúdi umiestnenie postele v priestore a ďalšie faktory. Dostane sa vám odporúčanie vhodného smeru pre spanie, preberie s vami aj kvalitu vášho spánku a možné nápravy.