Obľúbené (0)

Ako si zabezpečiť kľudný spánok aj počas letných horúčav

Leto je už tu v plnom prúde, náš šatník sa zbavil zimy, preč sú teplé svetre, bundy, čiapky. Nahradili ich kraťasky, tričká, ľahké šaty a blúzky. Aj náš dom alebo byt sa prispôsobil letným hodnotám. Okná sú dokorán, z kuchyne rozvoniavajú ovocné koláče a my sa tešíme na každú chvíľku, ktorú trávime vonku...

Je jedno či na záhrade alebo prechádzkou na bicykli. Domov sa vraciame príjemne unavení. Po takto aktívne strávenom dni je pre náš organizmus veľmi dôležitý kvalitný spánok, čo priznajme si, v prípade extrémnych horúčav nie je jednoduché.

Ako sa na kľudný spánok pripraviť?

      Nejedzte ťažké jedlá, dajte si niečo ľahké a zapite vlažným nápojom z čerstvej medovky. Zabudnite na emaily, sociálne siete a siahnite radšej po dobrej knihe. Minimálne 2 hodiny pred spaním necvičte, snažte sa byť v pokoji a pohode ako duševnej, tak telesnej. Veľmi dôležitou súčasťou vášho spánku je sú aj kvalitné a príjemné obliečky. Aké ale zvoliť? Mali by byť z prírodných materiálov, priedušné, jemné a mali by Vás príjemne chladiť. Voľbou číslo jedna sú obliečky z bavlneného saténu, ktoré Vám prinesú ten pravý luxus a pokojný spánok. Vyberať môžete z veľkej škály vzorov.

Pozrite si napríklad obliečky Reina, ktoré sú novinkou naše ponuky. Krémový podklad obliečok zdobia rozmerné, pestrofarebné kvety. Nájdete k nim aj vhodné plachty. Skvelou voľbou môže byť napínacie prestieradlo Perlmutt alebo ružová plachta Rose.

    Ak sa vám páčia kvety vlčieho maku, potom si nenechajte ujsť obliečky Dafne, ktoré Vás na prvý pohľad ohúria výrazným červeným kvetom. Nádherne k nim ladí červené prestieradlo Rot, sivé prestieradlo Silber alebo jednoduché biele prestieradlo Weiss.

Milovníci poľných kvetov ocenia naše obliečky Darlene, ktorých biely podklad rámuje oranžový okraj. Ani v tomto prípade nezabudnite na vhodné napínacie prestieradlo. Napríklad vhodná je marhuľová plachta Pfirsich alebo biele napínacie prestieradlo Weiss.

Prajeme Vám sladké sníčky :-)