Obľúbené (0)

Ako na kľudný spánok? S pomocou Feng-Shui!

Márne sa trápite s nedokonalým spánkom? Budíte sa niekoľkokrát za noc, hľadíte do stropu a nemôžete prísť na to, čo je zle a prečo sa vám nedarí kvalitne sa vyspať a načerpať sily na ďalší deň? Na vine môžu byť narušené priestorové energie. Pomôcť vám môže Feng-Shui.

Feng-Shui nie je zaklínadlo

Hoci to tak môže znieť, Feng-Shui (v preklade "vietor a voda") nie je žiadne kúzelné zaklínadlo, ktoré by vám po jeho niekoľkonásobnom odriekaní zázračne zachránilo spánok. Ide o tradičné čínske učenie o vzťahu človeka k jeho životnému priestoru v plynúcom čase. Feng-Shui sa zaoberá zákonitosťami, ktoré určujú plynutie energie čchi v konkrétnom priestore, ako je kancelária, obývacia izba, spálňa alebo celé mesto. Nemajte obavy, zložitou filozofiou vás ďalej trápiť nebudeme.

Pravidlá Feng-Shui vo vašej spálni

Učenie Feng-Shui stanovuje niekoľko pravidiel, ktorými sa môžete riadiť a dopriať si tak ničím nerušené prostredie, ktoré bude vyhovovať svojmu účelu. A aké pravidlá zaistí tok energie čchi, a teda urobia vašu spálňu ešte príjemnejším miestom?

  • Nemajte v spálni počítač, televíziu a cvičebné náčinie. V spálni máte odpočívať, spať a ničím sa nerozptyľovať.
  • Vetrajte často, aby ste mali v spálni príjemný vzduch.
  • Nemajte v blízkosti postele kvety. Kvety do spálne nepatria, výnimkou môžu byť priestranné spálne, v ktorých je posteľ oddelená dostatočným priestorom od kvetín.
  • Posteľ by ste mali v spálni mať umiestnenú tak, aby bola prístupná z oboch strán, na oboch stranách by mali byť nočné stolíky. Vhodné je prirazenie čela postele k stene. Posteľ by nemala byť v jednej línii s dverami a nemala by byť priamo pod oknom. Nad posteľou by nemali visieť obrazy ani iné dekorácie.
  • V spálni nemajú svoje miesto pochmúrne obrazy a dekorácie. Vždy vyberajte pozitívne obrazy.
  • Svetlo v spálni by malo mať niekoľko odtieňov a nemalo by byť ostré.
  • Spálňu by ste nemali mať vymaľovanú sýtymi farbami. Naopak voľte farby jemnejšie, napríklad šedú, béžovú, ľahkú modrú alebo zelenú, a akúkoľvek farbu zo škály biela-čokoládovo hnedá.

Zaujalo vás učenie Feng-Shui, alebo sa na neho ešte stále pozeráte skepticky? Ak máte problémy so spánkom alebo máte pocit, že je vo vašej spálni niečo zle, zvážte Feng-Shui. Rozhodne stojí za vyskúšanie!