Obľúbené (0)

Ako fungujú energie jin a jang alebo Majte svoju spálňu v rovnováhe

Jin a jang sú sily, energie, ktoré by sme podľa čínskeho učenia mali udržiavať v rovnováhe, aby nám na svete bolo dobre. Ak sú tieto energie v rovnováhe, všetko je harmonické. V nasledujúcich riadkoch uchopíme vašu spálňu ako celý svet a poradíme vám, ako ju podľa čínskeho učenia harmonizovať, aby ste sa v nej cítili mimoriadne dobre.

Čo si môžete predstaviť?

Sily jin a jang vyjadrujú dokonalú vyrovnanosť a harmóniu. Kruh, ktorý spolu vzájomne tvoria, si rozdeľujú rovnakým dielom - sú v rovnováhe, čo je ideálny stav. Sily nepôsobia proti sebe, naopak sa navzájom dopĺňajú a sú od seba závislé. Obe tieto sily v sebe majú malú časť sily tej druhej.

Jang – svetlo, mužnosť, aktivita

Sila jang je symbolom svetla, duchovna, mužskosti, aktivity, veselosti, dňa a tým pádom bdenia. K tejto sile sa priraďuje červená farba, ktorá otepľuje, pôsobí proti chladu. Ak je okolo nás nadmiera energie jang, môžeme trpieť horúčkami, zápalmi alebo prekyslením. Energiu jang hľadajme vo všetkom teplom, hrejivom a svetlom.

Jin – temnota, ženskost a pasivita

Opačné elementy, hoci sme si povedali, že sily nepôsobia proti sebe, sú prejavy energie jin. Ide o temnotu, materiálno, ženskosť, pasivitu, odpočinok, spánok a noc. Farba, ktorú čínski učenci priradzovali k energii jin, je modrá. Aj tu môžeme vidieť opak. Kým červená pri energií jang otepľuje, modrá pri jin ochladzuje. Pri prebytku energie jin v našom okolí môžeme byť zimomriví. Energiu jin nájdeme vo všetkom studenom a tmavom.

Panuje vo vašej spálni harmónia životných síl?

Zamyslite sa teraz nad tým, ako vyzerá vaša spálňa. Nepôsobí príliš studeno, alebo naopak nevyvoláva pocit nadmerného tepla? Ak áno, môže to byť jedným z dôvodov prečo sa nemôžete v spálni stopercentne uvoľniť a oddať sa pevnému a posilňujúcemu spánku. Počítajú sa farby stien, nábytku, doplnkov a veľkú úlohu môže hrať aj posteľná bielizeň, v ktorej trávite pravdepodobne každú noc. Ak máte dojem, že by vaša spálňa potrebovala nejakú zmenu, máme pre vás 2 možnosti, ako harmóniu dvoch životných síl riešiť.

Nedostatok tepla

Pri premiere energie jin, ktorá vyvoláva pocity chladu, je vhodné obklopiť sa vo väčšej miere energiou jang, ktorej je, ako sme už spomínali, pripisovaná červená farba. V takom prípade môžeme odporučiť napríklad model luxusnej posteľnej bielizne Umfredo. Odporúčaná teplá farba, červená, dodá priestoru spálne viac tepla, a to nielen opticky, ale aj z hľadiska energie.

Nedostatok chladu

V opačnom prípade, ak vo vašej spálni prevažuje energia jang, ktorá vyvoláva teplo, mali by ste popremýšľať o doplnku, napríklad práve o posteľnej bielizni v studenej farbe, najlepšie jang prisudzovanej modrej. Jednou z možností môže byť napríklad model Peppy, ktorý svojou farbou vašu spálňu príjemne ochladí a posunie ju zase o niečo bližšie k harmónii.

Vyrovnajte vo svojej spálni dve životné energie, ktoré podľa starých čínskych učencov majú moc navodiť harmóniu v celom svete. Za kvalitnejší spánok a lepší pocit z vlastnej spálne to predsa stojí!