Obľúbené (0)

7 dôvodov prečo si vybrať bavlnené obliečky

Všetci iste poznáme krátku históriu bavlny. Už vieme odkiaľ pochádza a ako sa spracúva. Milujeme ju z rôznych dôvodov a hlavne nikdy nikoho nesklamala. Bavlnené spodné prádlo alebo oblečenie je samozrejmosťou každého šatníka a teraz už aj bytových doplnkov. Presne tak, hovoríme o bavlnených obliečkach, ktoré v dnešnej dobe zažívajú svoju renesanciu.

Bavlna sa teší z niekoľkých fanúšikov a my vieme prečo. Pozrime sa na tie dôvody:

  1. 1.) Kedysi bola údržba syntetických posteľných obliečok jednoduchšia, než obliečok bavlnených. V dnešnej dobe bavlna prechádza nežehlivou úpravou, vďaka čomu sú bavlnené posteľné obliečky takmer bezúdržbové.
  2. 2.) Kvalitná bavlna výborne saje vlhkosť, čo je mimoriadne dôležité pre pokojný spánok. Toto vám zaručí kvalitné bavlnené posteľné prádlo.
  3. 3.) Ďalšou cennou výhodou je pevnosť bavlneného materiálu, ktorá zabezpečí trvalý tvar a charakter posteľnej bielizne.
  4. 4.) Bavlna sama o sebe dobre znáša pranie, čo je pri obliečkach z bavlny mimoriadne cennou vlastnosťou.
  5. 5.) Žmolky patria k nevýhodám bavlny ako takej. Tak, ako je možné rôznymi úpravami počas spracúvania bavlny dosiahnuť nekrčivý materiál, dokážeme zabrániť aj žmolkám.
  6. 6.) V lete nám pomáha s nepríjemnými horúčavami.
  7. 7.) A poslednou, pre niektorých z nás najdôležitejšou vlastnosťou bavlny je, že je príjemná pre telo. Obliečky bavlnené sú preto tou ideálnou kombináciou ako spojiť užitočné s príjemným.

Ak sme sa vás o výhodách bavlny nepresvedčili dostatočne, pozrite si našu ponuku posteľných obliečok a prestieradiel. Všetky vyššie spomenuté výhody určite oceníte, stačí si vybrať z krásnych vzorov a pestrých farieb, z ktorých si určite každý nájde svojho favorita. Kupujte bavlnené obliečky GLAMONDE priamo od výrobcu, za bezkonkurenčné ceny!