• 100% česaná bavlna
  • 100 dní na vrátenie peňazí
  • Tovar skladom expedujeme do 24 hodín
  • Nad 130 € poštovné zadarmo

Ako sme pre vás vyberali egyptskú bavlnu a prečo je jej kvalita tak dôležitá?

Určite ste už rozmýšľali, či pri výbere nových obliečok siahnuť po tradičných materiáloch alebo vyskúšať niečo úplne nové, a doposiaľ neznáme. Medzi najobľúbenejšie materiály patrí bezkonkurenčne bavlna. Ovšem málokto vie, že práve bavlna disponuje množstvom podskupín. Počuli ste už niekedy o Pima bavlne alebo egyptskej bavlne? A hovorí vám niečo slovné spojenie bavlnený satén? V nasledujúcich riadkoch vás prevedieme "bavlneným svetom", prezradíme, prečo sa kvalitu materiálu pri výbere nových obliečok neodporúča podceňovať a ako sme pre vás vyberali tú najkvalitnejšiu bavlnu, ktorá je súčasťou nášho bohatého sortimentu.

Kvalita až na prvom mieste

Keďže chceme pre vás - našich zákazníkov - vždy len to najlepšie, na výbere materiálov z ktorých sú Sloboda obliečky ušité, sme si dali naozaj záležať. Vieme, že bavlna pre svoje jedinečné vlastnosti boduje vo vašich spálňach, preto sme sa zamerali na tento materiál a jeho výberu dali úplne nový rozmer. Na tomto mieste je nutné spomenúť, že luxusné obliečky môžu byť len také, ktorým dominujú prírodné materiály. Medzi tie sa radí bezpochyby bavlna. Ďalšou nezabudnuteľnou prednosťou tohto materiálu je tiež jej priedušnosť či vysoká savosť alebo skutočnosť, že sa jedná o hypoalergénny materiál veľmi príjemný na dotyk.

Nie je bavlna ako bavlna

Teraz je vhodné zoznámiť sa s jednotlivými typmi bavlny, ktoré sa od seba líšia predovšetkým dĺžkou staplových vlákien. Staple si môžeme predstaviť ako malý chumáčik rastúci okolo semena rastliny bavlníka. Je teda pochopiteľné, že čím je vlákno dlhšie, tým kvalitnejšia bude samotná odroda bavlny. Možno ste už niekedy narazili na Pima bavlnu, z ktorej sa najčastejšie šijú obliečky v kvalite "perkál" alebo bavlnený satén, ktorému dominuje atlasová väzba dodávajúca mu na hebkosti a lesku. Naraziť ste tiež mohli na obliečky v kvalite Premium-satén, ktorý je tvorený extra dlhými vláknami egyptskej bavlny s hustotou 300 nití na palec štvorcový alebo Mako-satén, u ktorého hustota nití dosahuje hodnoty 200. A práve nadišiel čas zoznámiť sa so spomínanou egyptskou bavlnou, ktorej jedinečné vlastnosti ospevovali už v starodávnom Egypte.

Egyptská bavlna - zoznámte sa prosím

Egyptská bavlna je právom označovaná za najkvalitnejšiu bavlnu na svete. Jej štruktúra, rovnako ako pevnosť a hebkosť, ju preto priamo predurčuje na výrobu luxusných obliečok, v ktorých bude spánok nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si budete chcieť opakovane pripomínať. Egyptská bavlna je vyrábaná z odrody Gossypium barbadense, ktorej pestovanie sa z USA rozšírilo do Egypta, Číny, Sudánu aj samotného Ruska. Výrobcovia teda označenie „egyptská bavlna“ používajú skôr pre zdôraznenie kvality tohto materiálu, než kvôli označeniu jej pôvodu, na ktorom vo svojej podstate zas až tak nezáleží. Vlákna tejto bavlny majú zhruba 30 až 34 milimetrov, čo sa odráža na hebkosti, pevnosti, ale tiež priedušnosti finálneho výrobku - obliečok, ktoré dostanú naši zákazníci. Ak chcete za vynaložené financie obdržať naozaj luxusný výrobok, je čas zaobstarať si obliečky z egyptskej bavlny.