• 100% česaná bavlna
  • 100 dní na vrátenie peňazí
  • Tovar skladom expedujeme do 24 hodín
  • Nad 130 € poštovné zadarmo

Vyberte si farbu posteľnej bielizne, ktorá sa hodí k vášmu znameniu

Neviete podľa čoho zvoliť farbu posteľnej bielizne? A čo tak hľadať inšpiráciu vo zverokruhu? Zistite aká farba sa hodí k vášmu znameniu a k vašej osobnosti. Keď spálňu prispôsobíte svojej povahe, budete sa v nej cítiť ešte lepšie.

Sú veci medzi nebom a zemou, ktoré v ľuďoch odpradávna vyvolávajú rozmanité otázky. Jednou z takých vecí je aj zverokruh a jeho dvanásť znamení. Každý človek narodený v určitom znamení má svoje predurčenie a do vienka sú mu dané isté vlastnosti a postoje. Okrem toho ku každému znameniu tiež patria atribúty dodávajúce mu silu - môžu to byť kamene, čísla alebo farby. A práve farbám sa budeme v nasledujúcich riadkoch venovať.

Červená – farba krvi a ohňa

Červená farba je prisudzovaná energickým a priebojným Baranom a Škorpiónom. Je to farba krvi, ohňa, energie a sexu. Červená farba je hrejivá, spájame si ju s teplom, ale na druhej strane aj s agresivitou a nenávisťou. Ľudia, ktorí sa cítia neustále unavení alebo smutní by sa mali zahaliť do červenej, alebo si zaobstarať červené kvety či bytové doplnky. Takýto krásny, účelný a neprehliadnuteľný doplnok môžete zvoliť v podobe červenej posteľnej bielizne alebo obliečok s červenými prvkami.

Oranžová – farba sviežosti

K červenej má istým spôsobom blízko oranžová - ide o farbu teplú, ktorá navyše podporuje radosť, vitalitu, zaháňa smútok a depresie. Oranžová sa viaže predovšetkým k ľuďom narodeným v znamení Leva a Strelca. Astrológovia ale oranžovú farbu do spální príliš neodporúčajú - ide o farbu, ktorá podporuje komunikáciu. V spálni by sme však mali oddychovať, nie čokoľvek riešiť.

Žltá – farba šťastia

Žltá je tiež hrejivou farbou, navyše farbou intelektu. Okrem toho, že zlepšuje náladu a podporuje pocit šťastia, zvyšuje tiež sebavedomie a zlepšuje sústredenie. Najviac poteší Levov a Blížencov. Ani žltú ale astrológovia do spální neodporúčajú - mohla by spôsobovať problémy so zaspávaním.

Biela – farba čistoty

Sviežosť, čistotu, nevinnosť alebo nádej. To všetko v sebe skrýva biela farba. Najčastejšie ju vnímame ako farbu zdravotníkov. Hoci je všeobecne vnímaná veľmi pozitívne, odporúča sa kombinácia bielej s teplejšími farbami, napríklad s oranžovou alebo krémovou. Samotná totiž môže pôsobiť stroho a chladne. Biela a jej odtiene patrí Rakom. Raci bývajú totiž citlivejší.

Modrá – farba neba

Modrá, to je dôvera, úprimnosť a vernosť. Je symbolom duchovného života i večných diaľok - more a nebo. Ide o studenú farbu, ktorú by nemali voliť fyzicky slabší ľudia. Modrá farba je prisudzovaná Býkom a priamočiarym Strelcom, blankytne modrá je vhodná pre nežné a citlivé Ryby.

Zelená – farba oddychu

Zelená farba upokojuje, symbolizuje rovnováhu a rast. Vďaka svojmu regeneračnému účinku je vhodná do spálne i iných miestností, v ktorých predovšetkým odpočívame. Zelená nám pomôže zahnať žiarlivosť, nenávisť alebo náladovosť. Najviac sa hodí k Blížencom, Býkom, Pannám a esteticky založeným Váham.

Fialová – farba inšpirácie a duchovna

Potrebujete do svojho života vniesť inšpiráciu? Chcete sa v spálni cítiť vznešene? Potom voľte posteľnú bielizeň vo fialovej farbe. Táto farba u vás nastolí perfektnú rovnováhu medzi duchovnými a materiálnymi potrebami a podporí vaše tvorivé schopnosti. Fialová neodmysliteľne patrí k idealistickým Vodnárom a Blížencom, ktorí bývajú veľmi bystrí. Fialová ich podstatu prehlbuje.

Ružová – farba ženskosti a krehkosti

Ružová farba je symbolom romantiky, krehkosti i nevinnosti. Ide predovšetkým o farbu, ktorú milujú ženy, ale svoje miesto má už aj u mužov. Pozor však dajte na to, aby ružovej okolo vás nebolo veľa, v takom prípade priestor pôsobí presladene. Využiť môžete ladné kombinácie s čiernou alebo hnedou farbou.
Ružovú vo svojom domove najviac ocenia nežní Býci, ale aj Váhy.

Hnedá – farba bezpečia

Hnedá je predovšetkým symbolom bezpečia a stability, ale tiež značí zodpovednosť. S jej pomocou ľahšie prekonáte prekážky a podporuje sústredenie na naplnenie cieľov. Je však jednou z farieb, ktorú astrológovia neodporúčajú do spální. Táto farba patrí hlavne ku Škorpiónom, ale i k poriadkumilovným Pannám.

Čierna – farba moci

Hoci je čierna farba v našej kultúre vnímaná skôr negatívne, môže byť aj pozitívnym symbolom moci, súvahy a dôstojnosti. Jej neobyčajnosť tkvie v jej neutralite - čiernu farbu možno kombinovať so všetkými ostatnými a nikdy takou kombináciou nič nepokazíte. Čiernu by rozhodne nemali voliť ľudia trpiaci depresiami a ľudia osamelí. Je to farba Kozorožcov, ktorí bývajú praktickí a introvertní, a Škorpiónov.

Každé znamenie zverokruhu je iné a každé má farbu, ktorá je mu najprirodzenejšia. Ak sa vám farba vášho znamenia zároveň páči, nie je dôvod váhať nad tým, ako by mala vaša posteľná bielizeň vyzerať. Vyberte si z našej širokej ponuky a vychutnajte si dokonale každý okamih drahocenného odpočinku.