• 100% česaná bavlna
  • 100 dní na vrátenie peňazí
  • Tovar skladom expedujeme do 24 hodín
  • Nad 130 € poštovné zadarmo

Vyberajte farbu posteľnej bielizne starostlivo. Hrá v spálni veľkú úlohu!

Neviete ktoré obliečky zvoliť? Budú vám ladiť so samotným priestorom spálne a s dekoráciami? Potrebujete, aby obliečky spálňu rozžiarili alebo naopak trochu utlmili jej jas? Otázok je veľa a isté je len jedno - v spálni sa chcete predovšetkým cítiť dobre. Pozrite sa aké farby vám k tomu stopercentne pomôžu.

Biela – aby spálňa pôsobila jemne

Vo veľkej časti obliečok v našej ponuke dominuje biela a nie je to len tak z rozmaru. Biela je univerzálna, alebo ak chcete neutrálna farba, ktorá sa dá zladiť s akoukoľvek inou, bez toho, aby kombinácia pôsobila akokoľvek rušivo. Z toho vyplýva jej absolútna harmónia. Okrem nej navodzuje tiež pocit jemnosti a čistoty. Biela farba je tak úžasne decentná, že sa hodí snáď všade a posteľná bielizeň nie je výnimkou. Keď sa večer zahalíte do čistej bielej alebo bielej s jemným farebným vzorom a dokonale sa uvoľníte, musíte sa ráno zaručene zobudiť plní energie do ďalšieho dňa.

Zelená – osvedčená nositeľka kľudu

Stavte na zelenú farbu v spálni aj iných odpočinkových miestnostiach a nikdy to neoľutujete. Zelená farba symbolizuje predovšetkým pokoj a harmóniu, blahodarne pôsobí aj na sebavedomie jedincov, ktorí si príliš neveria alebo sú nerozhodní. Zelená je hotovým balzamom na dušu, upokojuje nielen myseľ, ale aj celé telo. V miestnostiach, v ktorých táto farba figuruje, načerpáte nové sily, ani nebudete vedieť ako. Zelená farba navyše pripomína čistú prírodu. Kto by si neľahol rád na posteľ, ktorá vyzerá a vonia ako nádherná lúka?

V našej ponuke nájdete ako obliečky, ktorým zelená farba dominuje, tak oku lahodiace kombinácie mnohých odtieňov zelenej a ďalších farieb.

Modrá – studená, ale posilňujúca

Tušíme, že mnohí z vás budú namietať, že modrá farba je studená a tým pádom sa do spálne príliš nehodí. Opak je ale pravdou! Modrá vyvoláva pocity dôvery a pokoja, do odpočinkových miestností je teda vhodná. Farba mora a neba symbolizuje okrem iného aj neurčité diaľky a vaše snenie v takýchto obliečkach môže byť podobne nespútané.

Modrá farba v kombinácii s bielou skrýva naprostý elixír pozitívnych emócií, vďaka ktorému zregenerujete telo i dušu a ráno budete z postele vstávať odpočinutí a pripravení aj na náročné dni.

Fialová – v jemnej kombinácií neuškodí

Hoci je fialová farba považovaná za povzbudzujúcu a podporujúcu tvorivé schopnosti, čo ju radí skôr medzi farby vhodné do pracovní než do spální, milovníkom tejto farby, ktorí sa bez nej nezaobídu, ju ponúkame v elegantných kombináciách s inými farbami, aby ich príliš nerušila, ale napriek tomu splnila účel a naplnila spálňu obľúbenou farbou. Ľuďom so zdravým spánkom by navyše ani sýto fialové obliečky nemali spôsobovať ťažkosti. Táto temperamentná farba si stále získava väčšiu a väčšiu obľubu. Fialovou preto aj vy môžete rozveseliť svoju spálňu!

Červená – nielen oheň a vášeň

Hovorí sa, že červená farba je agresívna. Áno, môže vyvolávať pocity agresivity, zároveň ale symbolizuje teplo, oheň, vášeň a energiu. Je skvelou voľbou pre všetkých zimomravých ľudí, ktorí sa v prítomnosti červenej farby môžu aspoň na chvíľu cítiť lepšie, zároveň povzbudzuje osoby stále unavené a smutné. Cítite sa skleslo? Kúpte si obliečky červenej farby alebo si zvoľte farebnú kombináciu, ktorá vám padne do oka. Napríklad červená s bielou robia divy. Vyskúšajte a uvidíte, ako krásne vám v nej bude!

Každá farba má tendenciu vyvolávať určité emócie. My sme vám v tomto článku predstavili päť farieb, ktoré v našej ponuke uvidíte najčastejšie. Hoci sa niektoré farby do spálne nemusia hodiť, zvoľte si farbu obliečok vždy tak, aby vám dlho prinášali radosť. Ide predsa len a len o vás a o to, čo sa vám páči!