• 100% česaná bavlna
  • 100 dní na vrátenie peňazí
  • Tovar skladom expedujeme do 24 hodín
  • Nad 130 € poštovné zadarmo

Užite si oddych v posteľnej bielizni z najkvalitnejších materiálov na svete

Premeniť spálňu v dokonalú oázu pokoja a zabezpečiť si v nej luxusný a nanajvýš regenerujúci oddych je tak jednoduché! Stačí len hľadať v našej ponuke vzorov a obrazcov, a vybrať si podľa svojho vkusu. U nás si totiž môžete byť istí, že nech si vyberiete akokoľvek, pôjde vždy o posteľnú bielizeň najvyššej kvality s dlhou životnosťou. Dôvod je veľmi prostý - všetky obliečky ktoré vám ponúkame sú vyrobené z najlepších materiálov na svete - z Premium Saténu a Mako Saténu.

Premium satén – synonymum pohodlia a bezpečia

Premium satén je špička na európskom trhu a neutíchajúci záujem o neho to len potvrdzuje. Ide o prepychový materiál vyrobený z extra dlhých vlákien egyptskej bavlny s hustotou 300 nití na palec štvorcový, čo je asi 6,5 cm2. Každé takéto vlákno s dĺžkou sto metrov váži neuveriteľný 1 gram!
Premium satén je fantasticky jemný materiál. Akonáhle sa do neho jedného večera zahalíte, už na neho nikdy nedáte dopustiť. Dopraje vám dokonale pohodlný odpočinok, pohladí vaše telo a vy pochopíte, že bez neho už nechcete byť.

Mako satén – stelesnená hebkosť

Hustý, ale pritom tak hebký a jemný materiál, ktorý svojím leskom zvádza k oddychu. To je Mako satén. Je vyrobený z dlhých nití egyptskej bavlny s hustotou 200 nití na palec štvorcový a bude ďalším dôvodom, prečo by ste cez víkend mali zostať v posteli o niečo dlhšie.

Za kvalitou stojí starostlivé spracovanie

Ak chceme vyrábať kvalitné veci, predovšetkým materiálu musíme venovať veľa času a dodržiavať všetky postupy potrebné na to, aby vám posteľná bielizeň slúžila dlhé roky. Je to práve starostlivé spracovanie materiálu, ktoré sa odráža na cene. Buďte si však istí, že ide vždy o výhodnú investíciu. Posteľná bielizeň lacno zakúpená v supermarkete vás síce na chvíľu poteší cenou, ale žmolky a zrazeniny po prvom praní nám dajú za pravdu, že nie všetko je tak výhodné, ako sa na prvý pohľad zdá. 

Oba materiály, Premium satén aj Mako satén prechádzajú rovnakým výrobným procesom, vďaka ktorému získavajú svoje povestné vlastnosti - lesk a jemnosť. Materiály sú najprv opálené, čím sú zbavené chĺpkov a prebytkových vlákien, potom prechádzajú sústavou valcov v chemickej kúpeli - túto časť nazývame mercerizácia. Tretím krokom je bielenie. Pri ňom materiál získa bielu podkladovú farbu, na ktorej neskôr nádherne vyniknú použité farby a vzory. Ďalej na rad prichádza sanforizácia - riadené a systematické zrážanie materiálu na stanovené rozmery. Posteľná bielizeň sa vo vašej práčke nebude zrážať. Posledným zásadným úkonom je horúce kalandrovanie, pri ktorom materiál prechádza sústavou horúcich valcov a dochádza k jeho lešteniu. Tým je úplne dokonale podčiarknutý luxusný dojem z materiálu.

Ľahká údržba a stále dokonalý vzhľad

Premium satén aj Mako satén sú nežehlivé materiály, ktoré za všetkých okolností vyzerajú úplne skvele a elegantne. Údržba je pritom veľmi jednoduchá a materiál vydrží vo svojom pôvodnom stave celé roky, ak budeme dodržiavať jednoduché pravidlá jeho údržby.

Obliečky z týchto materiálov by sme mali prvýkrát vyprať naruby pri 60 ° C, neskôr ho budeme prať na 40 ° C. Vždy by sme mali posteľnú bielizeň prať samostatne a používať pracie prostriedky bez optických zosvetľovačov, ktorých vinou by mohli farby obliečok vyblednúť. Materiál sa dá jemne sušiť v sušičke aj žehliť. Nie je to ale nutné, ak bielizeň hneď po praní vyvešiame tak, aby nemalo šancu sa akokoľvek pokrčiť.

Vyberte si svoju obľúbenú farbu, nájdite si vášmu oku lahodiaci vzor a tešte sa na oddych, aký ste ešte nezažili!