• 100% česaná bavlna
  • 100 dní na vrátenie peňazí
  • Tovar skladom expedujeme do 24 hodín
  • Nad 130 € poštovné zadarmo

Svetlé inšpirácie na zimu alebo Čím ožije v zime vaša spálňa

Zima môže byť krásnym ročným obdobím, pokiaľ sneh všetko okolo nás zahalí do bielej. Že zima bude biela a čistá, už niekoľko rokov nie je samozrejmosťou. My ale vieme ako si povznášajúcu čistotu a sviežosť tohto obdobia zariadiť v spálni. Preto vám opäť prinášame niekoľko inšpirácii.

Zimné farby - svetlé odtiene

Ak sa chceme v spálni naladiť na zimu, určite by sme mali zvoliť svetlé odtiene studených farieb, napríklad modrej a fialovej, prípadne neutrálnu bielu, ktorá môže byť pre mnohých z nás v tomto období jasnou voľbou bez dlhšieho rozmýšľania. Biela je nádherná a plní svoj účel, či už je sama, alebo v kombinácii s inou zo spomínaných farieb.

Keď chceme čistú bielu

V takom prípade nie je nad čím premýšľať, skrátka si vyberieme čisto bielu posteľnú bielizeň, ktorá nám poskytne nielen dokonalý dizajnový zážitok, ale aj luxusný odpočinok, niekto radšej zvolí obliečky s jemnými svetlými vzormi. Naším favoritom je v tejto kategórii model Garland, v ňom sa snúbi jednoduchosť bielej a šedej farby s eleganciou bavlnenej paličkovanej čipky. Ak ste doteraz váhali, teraz už nemusíte. Táto posteľná bielizeň urobí z vašej spálne ľadové kráľovstvo, v ktorom však nájdete potrebné a príjemné teplo.

Modrá – studená, avšak povzbudivá

Modrá farba je snáď za každých okolností pekná, o tom netreba dlho hovoriť. Ak si posteľnú bielizeň na ktorej sa v celej kráse objaví navlečiete na svoje lôžko, príjemne vás zamrazí. Pre milovníkov tejto farby môžeme odporučiť model Marietta. Akoby sa modrá premenila na ľadovú zimnú rieku, ktorá si razí cestu korytom v bielej, zasneženej krajine. Ak hľadáte v posteľnej bielizni viac než len farby, tento model si iste zamilujete.

Fialová – stelesnená neha s nádychom chladu

Ak vás niečo môže jemne pohladiť, a pritom vo vás zanechať silný zážitok, je kombinácia svetlých a tmavých odtieňov fialovej farby. Fialová je síce intelektuálnou farbou, ktorá podporuje premýšľanie a tvorivú činnosť, v prevedení, v akom ponúkame model Constanzo, vás však bezpochyby ukolíše, len čo si ju budete chvíľu pokojne užívať.

Šedá a béžová – akoby prichádzala jar

Kombinácia šedej a béžovej, ktorú sme pre vás pripravili na obliečkach Vinea, si obľúbite, ak chcete podčiarknuť kolobeh ročných období, konkrétne striedanie zimy jarou. Šedá, ktorá stále ešte pripomína posledné záblesky zimy a snehobiele krajiny, je tu pretkaná abstraktným vzorom v béžovej farbe. Tá je oproti šedej teplejšia a ich kontrast je na pohľad dokonalý. Akoby už jar klopala na dvere a do krajiny sa vracali farby ...

So zimou sa spája aj otázka materiálu

To prvé, čo celkom iste zaujme pri príchode do spálne, sú farby a celkový dizajn obliečok. Aby nám v nich bolo naozaj báječne a mohli sme si ich užívať plnými dúškami, potrebujeme materiál, ktorý v zime zahreje a bude na dotyk príjemný. Pre zimné obdobie je ideálna bavlna a flanel, najmä druhú možnosť veľa ľudí volí so zárukou, že budú v teple, nech už bude vonku jasno, alebo sa okolím bude preháňať snehová búrka. Príjemne vám ale môže byť aj v obliečkach vyrobených z kvalitného bavlneného saténu – z Mako-Saténu a Prémium-Saténu. Zborme raz a navždy mýtus, že satén chladí, to je záležitosť polyesteru, ktorý bohužiaľ niekedy obchodníci za satén vydávajú. Kvalitné saténové posteľné prádlo vám poskytne odpočinok v takom luxuse a teple, že z neho budete ráno len neradi vstávať do ďalšieho dňa.

Nie je vonku tá správna zima? U vás môže byť!

Ani keď sa zime príliš nedarí a snehu je veľmi poskromne, vo vašej spálni to môže zimnou sviežosťou priam sršať. Stačí, keď si z našej ponuky vyberiete obliečky, ktoré vám farbami pripomenú, že zima môže byť čarovná, aj keď je za oknom januárové blato, ale tiež vás zahreje a príjemne pohladí. Vyskúšajte to na vlastnej koži!