• 100% česaná bavlna
  • 100 dní na vrátenie peňazí
  • Tovar skladom expedujeme do 24 hodín
  • Nad 130 € poštovné zadarmo

Pustite si do spálne modernú a tajomnú fialovú

Fialová farba v sebe mieša dve vzájomne kontrastné farby - energizujúcu červenú a upokojujúcu modrú. Spoločne potom pôsobí mysticky, dynamicky a dôstojne. Preto je fialová farbou spirituality, duchovných záležitostí, ale aj múdrosti, srdečnosti a vznešenosti.

Napomáha pri meditácii a upokojení, povzbudzuje kreativitu i vášeň a podporuje spánok, čím je pre interiér spálne ako stvorená. Pomôže vám zahĺbiť sa do zložitých myšlienok a po meditácii či riešení zložitých úloh pokojne zaspať.

Charakteristika ľudí, ktorí si obľúbili fialovú

Ľudia, ktorí vyhľadávajú fialovú farbu, sú originálni, samostatní, mávajú umelecké nadanie a sklony viesť a pomáhať. Častými povolaniami sú napríklad: duchovní, lekári, zdravotné sestry, maséri, psychoterapeuti alebo opatrovateľky. Podľa niektorých zdrojov podporuje fialová farba duchovný pohľad a symbolizuje transformáciu (kvôli spojeniu červenej a modrej).

Ako kombinovať fialovú v spálni

Fialová je farba, ktorá vytvára mystickú, intímnu atmosféru. Ideálne je kombinovať ju s inými farbami, ktoré ju dopĺňajú tak, aby nebola úplne dominantná. Interiér len vo fialovej farbe pôsobí ťažkým dojmom, zatiaľ čo v spojení s inými farbami je atraktívna a príjemná pre život.

  • Fialová a biela - biela vyvažuje fialovú, spoločne vytvárajú veľmi príjemnú atmosféru, pohodu, navodzujú pokoj a intimitu.
  • Fialová a čierna - navodzuje dramatický a mystický vzhľad.
  • Fialová a staroružová alebo lila (fuksia) - vytvárajú pohodovú, pokojnú atmosféru (obdobne ako biela).
  • Fialová a sivá - táto kombinácia dáva vyniknúť pôvabu a kráse fialovej.

Tri tipy na fialové obliečky Glamonde

Chcete pokojne zaspávať v objatí inšpiratívnej fialovej farby? Vyberte si napríklad z týchto troch obliečok:
1. Fialové luxusné obliečky Harmonie z kolekcie Mako - Satén sú vyrobené zo 100% česanej a mercerovanej bavlny. Jemný kvietkovaný vzor sa hodí do modernej i rustikálnej spálne.

2. Obliečky Eliza z kolekcie Mako - Satén sú ušité zo 100% česanej a mercerovanej bavlny. Uchvátia vás ich geometrické tvary a oku lahodiace spojenie elegantných farieb na bielom podklade s decentným leskom.

3. Tiež obliečky Umberto z kolekcie Mako - Satén sú ušité zo 100% česanej a mercerovanej bavlny. Zdobí ich hravá potlač v ružovo-fialovej farbe na bielom podklade z bavlneného saténu s vysokým leskom.