• 100% česaná bavlna
  • 100 dní na vrátenie peňazí
  • Tovar skladom expedujeme do 24 hodín
  • Nad 130 € poštovné zadarmo

Inšpirácie, ako vymaľovať spálňu, aby farba sedela k obliečkam a pôsobila dobre

Spálňa môže byť pri troche snahy vašim rajom na zemi, oázou pokoja vo svete plnom zhonu alebo čímkoľvek iným, čím ju budeme chcieť mať. Môžeme sa pravidelne tešiť do svojej pohodlnej postele. Môžeme sa tešiť aj na krásnu súhru oku lahodiacich farieb stien i luxusných obliečok, ktoré sa dajú skvele a jednoducho zladiť. Chce to len trochu fantázie a chuť vložiť svoju osobnosť do vzhľadu celej miestnosti.

Akú farbu zvoliť do spálne

Neexistuje jednoduchšia a zároveň pravdivejšia a hodnotnejšia rada, než aby sme si farby, ktoré nás obklopujú vyberali podľa svojho vkusu a podľa svojich preferencií. Jednou vecou je, či sa naša obľúbená farba do spálne hodí, druhou vecou je, či nám sedí ako k osobnosti napríklad podľa znamenia zverokruhu. Záležitosťou úplne odlišnou môže byť to, aká farba sa nám páči, akú máme naozaj radi a akú by sme v spálni chceli mať. Ak nemáme problémy so spánkom, pokojne môžeme mať celú spálňu ladenú do fialova. Ak sme veselí a chmáry si na nás len tak neprídu, ale máme radi čiernu, prečo by sme si ju nedopriali?

S farebnými kombináciami si nelámte hlavu, vyberte si svoju obľúbenú

Rovnakým pravidlom by sme sa mali riadiť aj vtedy, ak rozmýšľame nad kombináciou niekoľkých farieb v spálni. Máme radi čiernu a bielu? Tak sem s nimi. Alebo radšej modrú a zelenú? Žiadny problém. Kombinácia farieb, vďaka ktorým sa budete radi vracať domov, môže byť akákoľvek!

Z tých obligátnych, a napriek tomu stále obľúbených môžeme menovať okrem spomínanej čiernobielej napríklad červenočiernu alebo obľúbenú ružovočiernu kombináciu. Čierna farba sa dá všeobecne kombinovať s akoukoľvek svetlejšiou. A to už je nejakých možností. Podobne je to aj s bielou farbou - skombinujte ju s akoukoľvek tmavšou farbou a nikdy nemôžete šliapnuť vedľa.

Ako zladiť farby stien s obliečkami

Ak uvažujete o tom, že zladíte spálňu ako celok, odporučili by sme vám začať s výberom kvalitnej posteľnej bielizne vo vašich obľúbených farbách, a to napríklad dvoch kusov, ktoré budete striedať. Obliečky v našej ponuke sú veľmi kvalitné a odolné, budú vám teda dlho slúžiť. Preto by ste jeho dizajn nemali podceniť.

Pre lepšiu predstavu - môžeme si teda vybrať napríklad 2 vzory a farebné kombinácie obliečok - hnedobielu, akú ponúkame napríklad v prevedení Ring, a oranžovožltú, ktorú u nás najdete pod názvom Perlita. Pri výmaľbe by sme mali teda počítať s tým, že veľkú plochu budú zaberať obliečky, ktorej bude vládnuť hnedá, oranžová a žltá, v malom množstve sa objaví biela. Steny by v tomto prípade mohli byť iba oranžové, len žlté alebo by mohli poskytnúť perfektný priestor pre kombináciu žltej s hnedou alebo oranžovej s hnedou.

Po tomto modelovom príklade už pravdepodobne viete, ako s farbami vo svojej spálni naložiť. Riaďte sa vždy svojím citom, svojimi preferenciami jednotlivých farieb a tým, ako sa bude do spálne kombinácie aj výmaľba hodiť. V tmavých miestnostiach voľte skôr svetlé farby, vo svetlejších si môžete dovoliť experimentovať s tmavšou výmaľbou aj tmavšou posteľnou bielizňou. Do tmavších miestností sa môžu viac hodiť obliečky s geometrickými vzormi, a do svetlejších sú to vzory kvietkované. Nakoniec záleží len a len na vás.

Nebojte sa premeniť svoju spálňu na luxusne vyzerajúce miesto lákajúce k sladkému ničnerobeniu. S nami to pôjde ako mávnutím čarovného prútika!